Co warto wiedzieć o obrączkach ślubnych?

Co warto wiedzieć o obrączkach ślubnych?

Jeśli szukasz obrączkek Kraków, koniecznie sprawdź https://obraczki.net.pl/18-obraczki-slubne.

Dla większości kobiet dzień ślubu jest niezwykle wzruszającym dniem życia. Sakrament ten jednoczy Państwa Młodych do końca życia, a znakiem ich uczucia, oddania i lojalności są obrączki, które wkładają sobie nawzajem na palce.

Obrączki – nie w każdym kraju na prawej dłoni

Pierwotnie nie nie istniał podział na pierścienie zaręczynowe i obrączki, z tej przyczyny mają one wspólne dzieje, które sięgają aż do Starożytności. Obrączki zostały uznane w prawie kanonicznym przez Kościół Katolicki zaledwie w XIII w., dzięki czemu obdarowanie żony pierścieniem stało się cząstką obrzędu zaślubin. Mało osób wie jednak, że mężowie zaczęli nosić na palcu obrączkę wiele wieków później. Już wcześniej miały miejsce przypadki, że wkładali pierścienie na palec obrączkowy kiedy wybywali na wojnę, jednakże obyczaj ten spopularyzował się dopiero w poprzednim stuleciu, a dokładniej podczas Drugiej Wojny Światowej. Obrączka miała przypominać żołnierzowi, że czeka na niego małżonka, za którą walczy i której powinien pozostać wierny. W Polsce nosi się obrączki na palcu serdecznym prawej ręki, aczkolwiek w wielu państwach, jak np. na Słowenii, w Kanadzie, w Czechach albo w Meksyku, zakłada się je na lewą dłoń, gdzie wedle starych wierzeń biegnie mityczna “żyła miłości”, wiodąca wprost do serca. pierścionków zaręczynowych, narzeczeni wybierają i przymierzają obrączki wspólnie, niemniej jednak obyczaj podpowiada, że kobieta nie powinna pokrywać ich kosztu, ponieważ jest to zadanie narzeczonego.

Obrączki – dodaj datę ślubu, cytat albo imię małżonka

Przeciwnie do pierścionków zaręczynowych, obrączki ślubne wyróżniają się bardziej subtelnym wzornictwem. Przez wiele wieków sporządzano je z przeróżnych materiałów, w większym lub mniejszym stopniu wytrzymałych. Później wykorzystano do tego metale i ich stopy (jak żelazo lub mosiądz) symbolizujące moc uczucia. Dzisiaj do ich stworzenia używa się najczęściej złota oraz platyny, które są symbolem ufności w stosunku współmałżonka. Owszem, zdobi się je często kamieniami szlachetnymi, jednakże w dalszym ciągu najchętniej nabywane są proste, uniwersalne złote pierścienie i subtelne nowoczesne obrączki, w których zastosowano zestawienie dwóch typów złota (przykładowo tradycyjnego z różowym). Sklepy jubilerskie, które specjalizują się w sporządzaniu obrączek ślubnych, świadczą także nierzadko usługę grawerowania artystycznego. Można więc spersonalizować obrączki dopisując do nich imiona małżonka, datę ślubu czy też ważny dla młodej pary cytat.

Nasza lokalizacja:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]