Duży wybór wisiorków srebrnych

Duży wybór wisiorków srebrnych

Więcej o zawieszkach na https://wisiorki.srebrne.net

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez jubilerów surowców. Nie ma w tym jednak nic zaskakującego – jest miękkie, pięknie wygląda i cechuje je nietypowy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – surowiec ten okazuje się bardzo czuły, w związku z czym łatwo go uszkodzić. Jak zatem dbać o srebrną biżuterię?

Wisiorki srebrne nie znoszą mocnych środków myjących

Detergenty dla srebra bywają szkodliwe. Pod ich wpływem metal może zmieniać kolory i blaknąć. Nie należy zatem używać ich w celu pielęgnacji biżuterii, a podczas prac domowych koniecznie musimy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne oraz bransoletki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy stosować kuferki wyściełane od wewnątrz miękką tkaniną – zapobiegniemy w ten sposób ich uszkodzeniu. Srebro niezbyt dobrze znosi również kontakt z wilgocią i ciepłem, które mogą powodować, że straci barwę albo się odkształci. Przed włożeniem do kuferka kilku przedmiotów, musimy wcześniej owinąć je delikatną szmatką lub wrzucić do plastikowego worka.

Wisiorki srebrne – czym je czyścić?

Do pielęgnowania srebra należy wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli – doskonale zmywa powstający na powierzchni tego materiału nalot. Oprócz tego sprawdzą się również alkohol, białko kurze i odpowiednie preparaty. Do czyszczenia srebrnych ozdób powinniśmy używać miękkich ścierek – twarde potrafią porysować powierzchnię.