Jak robi się topaz mistyczny?

Jak robi się topaz mistyczny?

Jeśli chcesz nabyć mistyczny topaz, zobacz tutaj

Wspaniały wygląd oraz nietypowy, jak na topaz, kolor to najważniejsze zalety topazu mistycznego, który od lat szczyci się wielkim uznaniem miłośników ozdób. Mimo że z pozoru można błędnie stwierdzić, iż to odmienny kamień, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości normalnym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są skutkiem specjalnej technologii wyrobu – naturalny topaz jest w jej toku poddawany działaniu gorąca oraz powlekany niezauważalną warstwą kruszcu szlachetnego. Właśnie z tego powodu topaz mistyczny prezentuje się tak dobrze.

Topaz mistyczny – odcienie

Barwy, jakie przybiera topaz mistyczny zależą przede wszystkim od metalu, jakim jest pokryty. Najczęściej widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje natomiast, iż topaz przybiera purpurowy odcień, błękitny z kolei jest wynikiem rozgrzania kamienia bez żadnych domieszek. Doskonałe skutki przynosi obrabianie czystego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej czy Azji.

Topaz mistyczny – nie tylko do eleganckich strojów

Jak w poprzednim fragmencie napisaliśmy, niepowtarzalne zalety topazu mistycznego są wysoko doceniane przez złotników. Często stosują go więc do produkcji naszyjników, pierścionków i innych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie jedynie do wieczorowych kreacji – doskonale wygląda także w pracy. Istotna okazuje się również mnogość barw, sprawiająca, że łatwiej można dobrać biżuterię do swojej kreacji.