Klipsy, sztyfty, bigle – zapięcia srebrnych kolczyków

Klipsy, sztyfty, bigle – zapięcia srebrnych kolczyków

Więcej informacji o srebrnych kolczykach.

Wybierając kolczyki powinno się wziąć pod uwagę nie tylko surowiec, z którego są wykonane,, ich kształt i to jak się prezentują, ale również na zapięcie. Oto zwięzły spis najbardziej rozpowszechnionych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to standardowe i najczęściej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest mocne i nie nie ma potrzeby używania dodatkowych zatyczek, jak przykładowo w zapięciu na sztyft. Tego rodzaju zapięcie zapewnia duża wygodę noszenia i chętnie jest stosowane w biżuterii art deco. Felerem bigla jest jego spory rozmiar.

Kolczyki bigle angielske

Tak samo rozpowszechniony jak klasyczny bigiel, jednakże bezproblemowy w zakładaniu, za sprawą rozchylanemu zatrzaskowi z tyłu. Na co dzień używa się ich przy drogocennych modelach biżuterii.

Kolczyki rybka

Komfortowe w noszeniu w ciepłe dni, gdy nie nakładamy ubrań z dużym kołnierzem, czapeczek czy szali.

Kolczyki klips

Wspaniałe rozwiązanie dla pań, które nie zdecydowały się na przebicie uszu. Aktualnie właściwie rzadko używane.

Kolczyki sztyft

Najbardziej rozpowszechnione zapięcie. Ma najmniejszą możliwość rozpięcia się, a zatyczki na zapięcie łatwo kupimy wszędzie. Kolczyki z tego typu zapięciem sprzedają się najczęściej. Rewelacyjnie sprawdza się w przypadku cyrkonii i niedużych kulek.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w małych, głównie złotych kolczykach. Bez trudu się je zapina i nie potrzeba do nich dodatkowej zatyczki. Kolczyki z tego rodzaju zapięciem stosowane są często w biżuterii dla dzieci.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]