Kolczyki z ametystami

Kolczyki z ametystami

Chcesz nabyć biżuterię z ametystami? Sprawdź www.ametysty.com.pl

Ametyst to w oczach wielu najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje między innymi w Korei, Paragwaju, Madagaskarze i Sri Lance. Złoża tego kruszca znajdują się także w naszym kraju. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza śladowym ilościom żelaza i glinu. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdziesz na www.ametysty.com.pl.

Kiedy włożyć biżuterię z ametystami?

Ametysty znajdowały się w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach władców brytyjskich. Dziś, znajdziesz go w broszkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie wygląda jako uzupełnienie wieczorowych sukni. Aby delikatnie rozświetlić twarz, warto założyć srebrne kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej wybrać większy element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Właściwości biżuterii z ametystami

Broszki czy bransoletki z ametystami można wkładać nie tylko na wielkie uroczystości, ale również w biurze. Poza przepięknym wyglądem, kamień uwalnia ponoć od zmęczenia i dodaje cierpliwości. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym na własnej skórze.