Gdzie wykorzystywany jest kabel światłowodowy?

Gdzie wykorzystywany jest kabel światłowodowy?

Więcej o kablu światłowodowym.

Kabel światłowodowy to bez wątpienia wielkie osiągnięcie techniki. Możliwości jego zastosowania jest naprawdę wiele. Nie można uznać za przesadę stwierdzenia, że kabel światłowodowy jest stosowany niemalże w każdym obszarze naszego życia. Jest to produkt naprawdę zaawansowany, który cechuje się świetnymi właściwościami.

Kabel światłowodowy – gdzie się go wykorzystuje?

Kabel światłowodowy używany jest na przykład w branży telekomunikacyjnej i jest na ten moment praktycznie niezastąpiony, jeżeli idzie o linie telefoniczne. Ich zastosowanie sprawia, że połączenia między centralami a abonentami są niezawodne, a niebezpieczeństwo błędu jest nikłe lub żadne. Sygnał jest doskonałe, co przekłada się na najwyższą jakość tego, co słyszymy w słuchawce telefonu. Z kolei elektrownie wykorzystują na porządku dziennym kable światłowodowe do rozciągania na swoim terenie sieci telekomunikacyjnych. Korzystają z nich także stacje TV. Kable światłowodowe odznaczają się małą wagą, dzięki czemu doskonale spełniają swoje funkcje w czasie transmisji live, ponieważ umożliwiają swobodę ruchu operatorom kamer. Również telewizja kablowa bazuje na tym produkcie. Jeśli zaś idzie o świat komputerów, kable światłowodowe są niezbędne dla zagwarantowania wysokiej jakości przesyłu danych.

Kabel światłowodowy – jak jest zbudowany?

Kable światłowodowe, które aktualnie znaleźć można na rynku, różni od siebie między innymi jakość. Te najwyższej klasy podlegają na etapie produkcji zaskakująco szczegółowej kontroli technicznej, co sprawia, że nie trzeba bać się, że w trakcie użytkowania będą ulegały uszkodzeniu. Użycie stalowego drutu i włókna optycznego to cechy wyróżniające świetnej jakości kabel światłowodowy. Do tego stosuje się osłonę , za sprawą której kabel opiera się wpływowi szkodliwych czynników i tym samym może dłużej pełnić swoją rolę. Kabel światłowodowy to z całą pewnością potężny krok do przodu, jeżeli chodzi o wykorzystywane współcześnie rozwiązania techniczne.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]