Wzmacniacz kanałowy – funkcje i zastosowanie

Wzmacniacz kanałowy – funkcje i zastosowanie

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie zaprojektowane do przetwarzania sygnału telewizji analogowej i cyfrowej. Jak wskazuje jego nazwa najważniejszą rolą jaką pełni jest zwiększanie i wyrównywanie sygnału. Przekonajmy się w jaki sposób działa to urządzenie i jakie posiada funkcje.

Wzmacniacz kanałowy – w budynkach i na zewnątrz

W hurtowniach znajdziemy ogromną ilość aparatów, których zadaniem jest zwiększenie sygnału i odbiór pasm telewizji naziemnej. Są one przeznaczone zarówno do tradycyjnych zastosowań, jak i do zadań specjalnych. Montowane są na terenach, na których zupełnie nie ma sygnału. Działają np. w górach, stacjach metra i w niektórych nieruchomościach. Innowacyjne wzmacniacze kanałowe wzmacniacze kanałowe umożliwiają zdalne rozsyłanie sygnałów TV. Ich konstrukcja sprawia, że mogą być stosowane na maszcie antenowym – są odporne na negatywne czynniki zewnętrzne.

Wzmacniacz kanałowy – kompatybilny z antenami DIGIT-6DT

Najczęściej wykorzystywany wzmacniacz kanałowy wyposażony jest w kilka oddzielnych wejść – takich jak VHF lub w technologii SAW. Sprzęty mogą być wyposażone w technologię redukującą awarie wytwarzane przez sygnały internetu bezprzewodowego. W zależności od rodzaju urządzenia posiada także 3-4 specjalistyczne filtry kanałowe – współpracujące z kanałami k.20-k.60. Dostępne u dystrybutorów wzmacniacze kanałowe są kompatybilne na przykład z antenami DIGIT. Wzmacniacze kanałowe mają niezależne zasilanie, a także diody LED.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]