Zastosowanie motoreduktorów

Zastosowanie motoreduktorów

Jeśli potrzebujesz motoreduktorów kątowych, koniecznie wejdź na https://ultrarobotics.pl/motoreduktory/.

Motoreduktor to ogólnie mówiąc nierozłączne połączenie silnika elektrycznego z przekładnią mechaniczną. Jak działają motoreduktory i gdzie się je wykorzystuje? Dowiesz się wszystkiego z niniejszego artykułu.

Motoreduktory wybierzesz bez problemu z katalogu producenta

Motoreduktory umożliwiają wydajne wykorzystanie silników elektrycznych w roli napędu w licznych funkcjach przemysłowych. Za sprawą przekładni redukującej, ogromna prędkość obrotowa silnika zostaje zmniejszona nawet do kilkuset razy, przy równoczesnym porównywalnym nasileniu jego momentu obrotowego. Owszem sprawność przekładni w żadnym wypadku nie jest stuprocentowa, zatem zawsze pojawia się pewna dysproporcja pomiędzy mocą wyjściową i wejściową motoreduktora. W skład nierozłącznego układu jakim jest motoreduktor mogą też wchodzić inne części jak sprzęgła lub hamulce. Głównym atutem motoreduktorów jest fakt, iż są to gotowe układy, które da się bez przeszkód wybrać z katalogu producenta tak, by ich parametry idealnie pasowały do wymogów konkretnego projektu. Konstruktorzy oszczędzają w ten sposób tygodnie, a czasami miesiące, na drobiazgowe pomiary oraz testy różnych układów elementów. Zależnie od konstrukcji oraz typu przekładni, motoreduktory mogą być przeznaczone do lekkich, średnich albo dużych obciążeń, jak również do krótkiego bądź długiego czasu pracy.

W motoreduktorach, w których zastosowano kilkustopniowe przekładnie, można osiągnąć bardzo wysoki zakres przełożeń, dochodzący nawet do kilkudziesięciu tysięcy.

Czołowi producenci motoreduktorów oferują miliony ich potencjalnych kombinacji

Mimo, że motoreduktory mogą być budowane w oparciu o różne typy silników (DC, BLDC, AC i bocznikowych), wyróżnia się je według typu przekładni zastosowanej na ostatnim stopniu przełożenia. Zatem wyróżnia się motoreduktory:
– motoreduktory ślimakowe (posiadające przekładnię ślimakową),
– motoreduktory planetarne (posiadające przekładnię planetarną),
– motoreduktory płaskie oraz walcowe (wykorzystujące przekładnię walcową),
– motoreduktory stożkowe (z przekładnią stożkową).

Brak zapewne takiego sektor gospodarki, w którym nie można by wykorzystać motoreduktora w roli układu napędowego. Czy to logistyka, przemysł czy produkcja żywności, motoreduktory wprawiają w ruch różne automaty, takie jak wertykulatory, linie bagażowe na lotniskach, schody ruchome i podnośniki. Ogromne spektrum ich mocy, wielkości oraz typów użytych w nich silników i przekładni sprawiła, iż liczbę realnych kombinacji, jakie obecnie oferują wiodący światowi producenci motoreduktorów, trzeba wyrażać już nie w setkach, lecz zasadniczo w milionach.

Nasza lokalizacja:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]