Tu otrzymasz szczegółowe informacje o hepa h13
Powiedzmy sobie prawdę: stan powietrza w Polsce kiepski. Pod tym względem Polska plasuje się na jednym z najdalszych miejsc wśród członków Unii Europejskiej. Codziennie słychać kolejne ostrzeżenia o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów PM2.5 oraz PM10 i dlatego też nadal poszukiwane są skuteczne rozwiązania, pomagające radzić sobie ze wzrastającym zanieczyszczeniem, przede wszystkim w pomieszczeniach, w których podtrzymanie sterylności powietrza jest nadzwyczaj istotne (przykładowo w budynkach służby zdrowia).
Filtry F7 i F9 – skutecznie filtrują pyły PM2.5 oraz dym tytoniowy
Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej wydajności, powszechnie znane i używane są od wielu dekad. Są obecne m.in. w odkurzaczach oraz pokojowych oczyszczaczach powietrza. W urządzeniach wentylacyjnych instalowanych w biurowcach, domach lub urzędach świetnie zdadzą egzamin uniwersalne filtry dokładne minipleat, które zależnie od klasy są w stanie przefiltrować pyły zawieszone PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki są składową smogu. Nie są dla nich kłopotem również takie zanieczyszczenia, jak pyłki roślin, włosy lub dym tytoniowy. Kupując filtry dokładne F7 bądź F9 należy wziąć pod uwagę nie tylko ich wydajność, ale także jakość ich konstrukcji. Te wytwarzane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ocynkowaną stalową ramę, która wyróżnia się ogromną wytrzymałością na złe warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgotność) oraz uszkodzenia mechaniczne. Skuteczny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego zabezpieczony jest siatką z aluminium po stronie wlotu powietrza. W filtrach minipleat papier filtrujący ułożony jest w drobne plisy i wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, iż produkty te mają znaczną żywotność. Filtry F7 i F9 dostępne są w kilkunastu wymiarach dostosowanych do zapotrzebowania każdego odbiorcy.
Filtry HEPA H13 i H14 – tam gdzie powinno się zachować wysokie normy sterylności
Do wykorzystania przemysłowego wymagane są z kolei filtry o znacznie wyższej przepustowości, którą umożliwiają filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy wkładu filtracyjnego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez separatory z aluminium, a solidna konstrukcja, także wyprodukowana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na zmiany temperatury i wodę, co umożliwia efektywną pracę w ekstremalnym środowisku (nawet do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego rodzaju wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie powinno się zachować wyśrubowane standardy czystości powietrza, np. na liniach produkcyjnych przemysłu optycznej.
Fotografia dzięki uprzejmości marss.pl.
Nasza lokalizacja:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz
Tel.: +48 43 827 10 46