Dzieci też mogą gotować – warsztaty kulinarne dla dzieci

Dzieci też mogą gotować – warsztaty kulinarne dla dzieci

Dzieci uwielbiają brać udział w kuchni – wybierać i przynosić składniki czy ozdabiać ciastka. Chciałabyś rozwinąć zapał kulinarny swojej pociechy? Poznaj warsztaty kulinarne dla dzieci. Od nas dowiesz się, jak przebiegają takie zajęcia.

Kurs gotowania dla dzieci uczy małych kucharzy niezależności

Warsztaty kulinarne dla dzieci są przeznaczone dla pociech w przedziale wiekowym od sześciu do dziesięciu lat. Podczas kursu dzieci nie tylko nabywają pożyteczne umiejętności, ale także kształtują swoją kreatywność i uczą się samodzielności. A zarazem kapitalnie się bawią. Wybieranie i mieszanie ingredientów, opanowywanie smacznych przepisów i komponowanie niecodziennych smaków – to wszystko powoduje, iż maluchy chętnie eksperymentują i są bardziej świadome w kuchni. Dzieci poznają dodatkowo zasady, jakich trzeba przestrzegać w kuchni, co bez wątpienia podnosi ich bezpieczeństwo podczas kucharzenia. W warsztatach mogą również brać udział rodzice, jest to więc świetna sposobność do spędzenia wspólnie kilku godzić z dzieckiem. Opiekunowie mogą przypatrywać się kulinarnym wysiłkom swoich dzieci, a następnie degustować to, co upichciły.

Warsztaty kulinarne dla dzieci – nawet dla krnąbrnych pociech

Spotkania organizowane są w Krakowie i prowadzone są przez trzy godziny zegarowe. W czasie warsztatów maluchy szykują deser i danie główne. Młodzi adepci sztuki gotowania mogą wybrać specjały kuchni włoskiej – przyrządzić apetyczny makaron na słono bądź słodko, albo spróbować swoich sił w pieczeniu ozdobionej świeżymi składnikami, aromatycznej pizzy. W trakcie kursu grupa przygotowuje także wyśmienity deser – mus z lodami truskawkowymi i kruchym ciastem. Nauka połączona z zabawą to świetna metoda na spędzenie wolnego czasu, a samodzielne szykowanie ukochanych dań daje dzieciakom moc szczęścia. Nawet bardzo niepokorny maluch będzie z zaangażowaniem przykładać się do przystrajania tortu czy przyrządzania smacznej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci są organizowane przez zawodowego szefa kuchni, który posiada wieloletnią praktykę oraz doskonały kontakt z maluchami.

Nasza lokalizacja:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]