Jak nauczyć się modelowania w Blenderze? Zapisz się na kurs

Jak nauczyć się modelowania w Blenderze? Zapisz się na kurs

Potrzebujesz więcej informacji o kursie Blender? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj tutaj.

Świat rysunku bez ustanku ewoluuje i coraz częściej artyści odchodzą od dotychczasowych technik na rzecz kreowania swoich dzieł wyłącznie w tzw. digitalu. Komputery dają artystom nie tylko swobodę sporządzania ilustracji 2D, ale także modelowania trójwymiarowych obiektów. Zainicjowanie nauki modelowania 3D nie wymaga już wielkich nakładów finansowych – każdy może bowiem ściągnąć program Blender, który daje wiele możliwości tworzenia obrazów 3D oraz animacji, a który przy tym jest całkowicie bezpłatny.

Nauka modelowania 3D samemu może być frustrująca

Obsługę dowolnej aplikacji można przyswoić sobie samemu, jednak proces ten trwa wówczas dłużej i nierzadko jest niezmiernie irytujący. Właśnie dlatego partycypacja w kursie modelowania 3D przyniesie sporo korzyści głównie osobom, które niedawno odkryli program Blender. Zaznajamianie się z poszczególnymi funkcjami oraz narzędziami czy dodawanie różnorodnych efektów świetlnych i tekstur na modelowany przedmiot przebiegnie szybciej, jeżeli odbywać się będzie pod okiem doświadczonego instruktora. Pedagog na bieżąco prowadzi korektę modeli tworzonych przez kursanta doradzając, które detale wymagają poprawy i sugerując ku temu stosowne drogi. Jak w wypadku każdego kursu dobrze jest, żeby był on prowadzony w jak najmniej licznych grupach, co da nauczycielowi możliwość poświęcenia każdemu kursantowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D umiejętność pożądana w w branży filmowej i gier komputerowych

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest obecnie zdolnością poszukiwaną i docenianą przede wszystkim w świecie projektowania, gier komputerowych i filmu. Znajomość oprogramowania Blender 3D daje tym samym wiele nowych możliwości zawodowych. W trakcie kursu tworzy się pierwsze profesjonalne prace, które później można śmiało uwzględnić w swoim portfolio. Nie oznacza to jednak, iż kursy modelowania 3D przeznaczone są wyłącznie do osób, które pragną pracować zawodowo m.in. w branży filmowej i łączą z tym swoją przyszłość zawodową. Wielu uczestników takich warsztatów to po prostu pasjonaci animacji oraz artyści pragnący znaleźć nowe formy ekspresji bądź poszerzyć swoje dotychczasowe umiejętności.

Nasza lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]