Malarstwo komputerowe – jak je opanować?

Malarstwo komputerowe – jak je opanować?

Pełna oferta kursu Photoshop.

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od lat starają się podążać drogą rozwoju cyfrowego. Umiejętność malowania tradycyjnymi technikami obecnie nie jest już wystarczająca, żeby znaleźć pracę w branży gamingowej lub filmowej, gdyż te gałęzie rozrywki na etapie projektowania postaci czy świata przedstawionego wykorzystują najczęściej zaawansowane oprogramowanie. Mając tego świadomość wiele początkujących artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem natychmiast sięga po znane programy, stosowane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Z jakiego programy do digital paintingu korzystają obecnie twórcy

Jest wiele programów wykorzystanych współcześnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo że powstał jako software do retuszu fotografii, w mgnieniu oka stał się podstawowym oprogramowanie game devów i ilustratorów. Razem z sukcesem Photoshopa pojawiły się kolejne pokrewne programy, jak np. Clip Paint Studio, Corel Painter czy ArtRage, w których dzięki zastosowaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można stworzyć prace niewiele różniące się od obrazów wykonanych farbami olejnymi, akwarelami bądź temperą. Digital painting zapewnia twórcom bezgraniczną wolność – artysta ma możliwość cofnięcia nieudanych pociągnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie kończą!

Wybierz kurs digital paintingu online z opcją konsultacji z autorem kursu

W praktyce uczenie się malarstwa komputerowego odbywa się w podobny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Owszem pierwsze kroki warto postawić na własną rękę, niemniej jednak by rozwinąć w pełni swoje umiejętności, a zarazem poznać wszelkie funkcje oprogramowania oraz najpopularniejsze techniki stosowania pędzli, rekomendujemy zapisać się na kurs opracowany przez doświadczonego instruktora. Jeśli w okolicy twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do rozlicznych video kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie tematów jakie analizują takie kursy jest ogromne i nie uczą one tylko podstawowych funkcji programu. Kluczowe jest natomiast, aby decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia kursantowi skonsultowanie się z twórcą kursu.

Nasza lokalizacja:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]