Odważ się na więcej w kuchni – food pairing

Odważ się na więcej w kuchni – food pairing

Po więcej szczegółów o food pairing skieruj się tu.

Wprawdzie przywykliśmy do pewnych kombinacji smaków, nie znaczy to, iż parowanie ze sobą dań, które na pozór całkiem do siebie nie pasują, nie może przynieść interesujących i, co najważniejsze, apetycznych rezultatów. Odkrywamy to na każdym kroku. Ogromne oddziaływanie na nasz zmysł smaku miało ewidentnie otworzenie się na inne tradycje kulinarne oraz możliwość zakupu nieosiągalnych przedtem w Polsce produktów. Dzięki temu chociażby połączenie egzotycznych sosów owocowych z mięsem rzadko już zaskakuje. Ci, którzy zasmakowali w tych niebanalnych fuzjach smakowych nierzadko podejmują własne próby i na własną rękę próbują jeszcze bardziej nietuzinkowych zestawień. By te aczkolwiek dały oczekiwane efekty, należy wpierw zaopatrzyć się w stosowną wiedzę.

Food pairing – łączenie aromatów w zgodną, nietuzinkową całość

Jeżeli pragniemy, aby nasze kulinarne przygody naprawdę stały się przyczyną ekscytacji oraz pozwalały odkryć nowe smakowe przyjemności, należy działać zgodnie z regułami obowiązującymi w współczesnej sztuce kulinarnej. Te, rzecz jasna, są wyłącznie wytycznymi, których trzeba przestrzegać, żeby aromaty wiążą się w harmonijną, choć niezwykłą całość. Dobrze zrobimy, jeśli zainteresujemy się food pairingiem. Tym mianem określa się umiejętność mieszania ze sobą smaków, które w ogólnym mniemaniu uważane są za kompletnie do siebie niepasujące. Wszelkie zasady food pairingu są jednak dokładnie przeanalizowane i poparte szeroką wiedzą z obszaru biochemii, dotyczącą głównie proporcji konkretnych składników w używanych produktach. Food pairing nie traktuje wyłącznie o posiłkach, ale także o napojach (w tym wysokoprocentowych).

Food pairing szkolenie wyłącznie z doświadczonym szefem kuchni

Do praktykowania food pairingu konieczne są spora fantazja i wyczucie, niemniej jednak to nie one będą kluczowe. Znacznie bardziej jest istotna wiedza z obszaru ilości poszczególnych substancji w ingredientach potraw, a także tego, jak reagują one z pozostałymi związkami. Zatem trafnym posunięciem będzie udział w warsztatach z food pairingu prowadzonych przez profesjonalnego szefa kuchni – głównie dlatego, że przekazanie podstawowej wiedzy trwa zazwyczaj kilkanaście godzin.

Nasza lokalizacja:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]