Góry nie są dla osób leniwych – o aktywnych wyprawach

Góry nie są dla osób leniwych – o aktywnych wyprawach

Jesteś zainteresowany pełną ofertą aktywnych wypraw? Nie wahaj się! Wejdź na https://tinyurl.com/yxsbtzjh.

Rozróżnia się dwie grupy ludzi: ci, którzy wolne dni uwielbiają spędzać na błogim lenistwie i ci, którzy każdy urlop chcą zaplanować sobie tak, by zrobić coś wyjątkowego, czego wcześniej jeszcze nie doznali. Z myślą o takich osób biura turystyczne sporządzają interesujące oferty wycieczek dla aktywnych.

Wycieczki dla aktywnych – czy warto się na nie zapisać?

Aktywne wyprawy to starannie zaplanowane kilkudniowe wycieczki dla osób, które chciałyby zobaczyć różne regiony naszej ojczyzny oraz świata z kompletnie innej perspektywy. Harmonogram takich wyjazdów jest wypełniony fantastycznymi atrakcjami, których zwyczajny wczasowicz nie przeżyje z pozycji komfortowego siedziska na ganku wynajętej kwatery w górach. Wyprawa dla osób szukających ciekawych wrażeń to także świetna okazja, żeby przyswoić sobie przydatne umiejętności, bo w wielu przypadkach wiąże się ze instruktażami potrzebnymi do poznania mechanizmów poprawnego zachowania się w danym terenie. Podczas wyprawy w góry dla aktywnych można między innymi dowiedzieć się, jak posługiwać się rakami oraz czekanem czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci poznają procedury survivalu, jak również tego, co zrobić w niebezpiecznych okolicznościach, które mogą ich spotkać, czyli przykładowo w przypadku zejścia lawiny. Należy też zaznaczyć, że taka wyprawa w góry pełna jest trudnych zadań wymagających zaufania i kooperacji z innymi członkami grupy, co może skończyć się zawiązaniem długoterminowych znajomości.

Wyprawy dla aktywnych to nie tylko góry w Polsce

Najpopularniejsze wycieczki, które będą wymagały od nas odpowiedniej wytrzymałości fizycznej, to zwłaszcza wyprawy w góry, w tym także w góry wysokie, a destynacją są szczyty rozsiane po całym globie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach górskich, ale z dobrą kondycją fizyczną, mogą uczestniczyć m.in. w trekkingu po Podhalu i zdobyć 4 główne wierzchołki tego rejonu: Giewont, Babią Górę, Trzy Korony oraz Turbacz. Mogą także zwiedzić Sycylię, gdzie zobaczą Etnę, miejscowe parki narodowe i odwiedzą przepiękne miasta tej wyspy – Palermo, Trapani oraz Katanię. Ale Europa to nie jedyne tereny, dostępne dla początkujących podróżników – bez problemu dadzą sobie rade także w czasie wycieczki w Himalaje lub do Namibii.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]