Poznaj góry od podszewki – o kursach górskich pod okiem specjalistów

Poznaj góry od podszewki – o kursach górskich pod okiem specjalistów

Góry bywają niebezpieczne, a jednocześnie są niesamowite. W zasadzie co kilka tygodni, a najczęściej w okresie, kiedy wczasowicze tłumnie napływają do modnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych w pobliżu znanych szczytów, dowiadujemy się o nowych fatalnych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez odpowiedniego przygotowania porwali się na wyprawę szlakiem powyżej ich umiejętności. Zatem entuzjastom wysokich gór chcącym nauczyć się przemieszczać po nich bezpiecznie polecamy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – nauka w górach w niedużych grupach

Najlepszą drogą, aby nabyć nieodzowne umiejętności jest odbycie wszechstronnego szkolenia pod okiem profesjonalistów z każdej z najistotniejszych sfer związanych ze wspinaczką górską, a więc przewodników górskich, instruktorów wspinaczki i ratowników górskich. Z ich wsparciem partycypanci kursu górskiego nauczą się między innymi poprawnego chodzenia w rakach oraz na rakietach śnieżnych, władania czekanem, poznają reguły autoasekuracji, asekuracji i sposoby ratowania się przy upadku, przemieszczania się po trasach zaopatrzonych w via ferraty, jak również w zespole linowym. Co istotne, kurs turystyki wysokogórskiej zaznajamia uczestników z podstawami orientacji w terenie, medycyny górskiej oraz survivalu, które okazują się konieczne w czasie rozmaitych niefortunnych wypadków. Szkolenie omawia również zasady prawidłowego postępowania w czasie lawiny.

Górskie szkolenia, w tym również kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które posiada ogromne doświadczenie jako organizator wycieczek w pasma górskie zlokalizowane na całym świecie. Szkolenia prowadzone są w plenerze (w Polsce, w Austrii oraz na Słowacji) w małych grupach, które zazwyczaj nie przekraczają 6 osób. To sprawia, że zdobywanie nowej wiedzy toczy się w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy sposobność ofiarować każdemu z uczestników szkolenia dostatecznie dużo uwagi i czasu, aby mogli oni sprawnie opanować fundamentalną wiedzę, konieczną do bezpiecznego poruszania się po górach.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]