Skitury – wyprawy dla doświadczonych narciarzy

Skitury – wyprawy dla doświadczonych narciarzy

Jeśli ciekawi Cię pełna oferta skitur, zajrzyj na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Większość turystów podróżujących w góry zimą, udaje się tam na ogół jedynie po to, żeby spędzać dni na szusowaniu na nartach lub na desce snowboardowej. Ale nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Osoby, które chciałyby sprawdzić, czy dadzą sobie radę z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinny chociaż raz wziąć udział w skiturach czy też wyprawach na rakietach.

Wyczerpujące, a zarazem przynoszące wiele satysfakcji skitury

Obecnie turystyka narciarska przeżywa swój rozkwit. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych zwyczajnym relaksem w góralskiej chacie z drewna i sporadycznym zjazdem z zatłoczonych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, decydują się na doznawanie ich piękna w trakcie stosunkowo intensywnych, ale przynoszących mnóstwo satysfakcji wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednak przeznaczona jedynie dla obeznanych w górach osób, które opanowały dobrze technikę jazdy i które wiedzą również jak posługiwać się czekanem oraz rakami. Czemu? Przemieszczanie się poza przygotowanymi dla turystów stokami, jest zwyczajnie dużo trudniejsze. Wymaga również posiadania lekkich nart i butów.

Gdzie jeżdżą miłośnicy skitur?

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. Na starym kontynencie atrakcyjnymi destynacjami dla miłośników turystyki narciarskiej są niewątpliwie Riła oraz Pirin w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie bez problemu poradzą sobie również średnio zaawansowani skiturowcy. turyści znad Wisły nie nie muszą jednakże ograniczać się tylko do skitur odbywających się na terenie Europy – na nartach można zwiedzić pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce– panują tam kapitalne warunki do wypraw tego rodzaju. W trakcie takiej skitury główną atrakcją jest sposobność wejścia na szczyt Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości przeszło 4000 m n.p.m. Osoby zainteresowane udziałem w tego rodzaju przygodzie w górach, które nie wiedzą, czy jakaś trasa będzie odpowiednia do zdobytego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą liczyć na poradę instruktorów pracujących dla organizatora skitur.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]