Wycieczka w Alpy – dlaczego warto?

Wycieczka w Alpy – dlaczego warto?

Sympatycy gór, którzy poznali już na wskroś każdy szlak w w Sudetach, w Górach Świętokrzyskich oraz w Karpatach, koniec końców zaczynają szukać nowych wrażeń i kartkują propozycje eskapad w inne góry Europy. Liczni z nich zdecyduje się na wyjazd w Alpy, gdzie przypuszczalnie pierwszy raz w życiu zmierzą się z narciarstwem bądź trekkingiem wysokogórskim.

Malownicze Alpy – fantazja wspinaczy z całego świata

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem Starego Kontynentu, który obejmuje swoją powierzchnią parę państw, m.in. Słowenię, Włochy, Szwajcarię i – naturalnie – Francję, gdzie leży najwyższy szczyt Europy, czyli Mont Blanc, znany też jako Dach Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Jednak to nie jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne zachwycające wierzchołki, o których pokonaniu fantazjują alpiniści ze wszystkich stron świata, to przykładowo Dufourspitze – 4634 m n.p.m., Liskamm – 4527 m n.p.m. i Täschhorn – 4491 m n.p.m., a także inne ważne dla wspinaczki szczyty, jak Tre Cime di Lavaredo albo Aiguille du Dru. Alpy dzielą się na wysokie Alpy Zachodnie i niskie Alpy Wschodnie.

Wycieczki w Alpy – zachwycające przeżycie

Jakie wycieczki w Alpy mają w ofercie krajowi organizatorzy trekkingów i wypraw w góry? Jest kilka atrakcyjnych ofert skierowanych do miłośników gór o rozmaitym szczeblu zaawansowania. Ci, którzy nie mieli jeszcze styczności z narciarstwem wysokogórskim, jednak posiadają dobrą kondycję fizyczną i nabyli już zręczność w jeździe na nartach, mogą zapisać się na siedmiodniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Z kolei dla bardziej zaawansowanych przygotowane są wycieczki na via ferraty w Austrii powiązane ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, co pozwala bezpiecznie podwyższać swoje kwalifikacje. Tym, których obchodzi przede wszystkim aspekt szkoleniowy, polecamy trwający 10 dni Projekt 6000, który którego celem jest opanowanie fundamentów bezpiecznego poruszania się w górach wysokich. Bezdyskusyjnym atutem takich wycieczek jest to, że organizowane są w ograniczonych, najczęściej kilkuosobowych zgrupowaniach, co powoduje, że każdy z uczestników może liczyć na pełną uwagę opiekunów.

Z zawodowymi szkoleniowcami i przewodnikami, wyprawa w Alpy okaże się jedynym w swoim rodzaju przeżyciem, przynoszącym przyjemność z przezwyciężania osobistych ograniczeń, ale także rozbudzającym apetyt na więcej.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]