Do kogo kierowany jest kredyt konsolidacyjny?

Do kogo kierowany jest kredyt konsolidacyjny?

Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego bez wątpienia spotkało się bardzo dużo osób. Konsolidacja to produkt oferowany przez banki, który najczęściej adresowany jest do indywidualnych klientów, którzy wpadli w spiralę zadłużenia.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Polacy, którzy zmagają się z wieloma zadłużeniami, mogą je skumulować w jedno. Konsolidacja umożliwi takim osobom spłacenie wcześniej zaciągniętych kredytów. Za sprawą konsolidacji można uregulować nawet te kredyty, które na skutek rozmaitych trudności spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które mają trudności z ich regulowaniem, konsolidacja może okazać się jedynym wyjściem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego następuje zmniejszenie wysokości rat. Co więcej po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce wielu rat wpłaca się do banku wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny umożliwia więc wyjście z problemów finansowych, zmniejszenie comiesięcznego obciążenia oraz lepsze gospodarowanie domowymi finansami.

Jakie pożyczki można łączyć w kredyt konsolidacyjny?

Liczba zaciągniętych kredytów, które można skonsolidować jest bardzo duża. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt gotówkowy, samochodowy, mieszkaniowy i ratalny. Na skutek konsolidacji można również pozbyć się zadłużenia na karcie kredytowej bądź rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . Zależnie od oczekiwań klientów, banki oferują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny mają w swojej ofercie teraz nie tylko banki, ale również instytucje pozabankowe, jednak nierzadko wiąże się to z wyższymi kosztami usługi lub nierentownymi dla klienta warunkami. Wybierając kredyt konsolidacyjny, dobrze jest skorzystać z pomocy mającego wiedzę i doświadczenie pośrednika, który pomoże znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie.