Dolar w kantorze online – zawsze aktualny kurs i prosta wymiana

Dolar w kantorze online – zawsze aktualny kurs i prosta wymiana

Tu otrzymasz szczegółowe informacje o aktualnym kursie dolara.

Jeszcze czterdzieści lat temu każdy pragnął posiadać choć parę dolarów, aby wpaść po sprawunki do Pewexu. Natomiast dekadę później gromadzenie oszczędności w amerykańskiej walucie stanowiło wyznacznik powodzenia w życiu zawodowym. Dziś pokaźna część internautów zamawia każdego dnia zakupy płacąc dolarami, korzystając przy tym z powszechnej globalizacji oraz dostępności internacjonalnej wysyłki zamówień z największych globalnych portali zakupowych. Nic więc dziwnego, iż dolar stał się walutą, która nie budzi już emocji, a nabyć go można także bez wychodzenia z domu, bo od kilku lat w Polsce działają kantory online, które wymieniają złotówki na dolary po kursie nieraz rentowniejszym niż w bankach.

Co należy wiedzieć o dolarze amerykańskim?

Określenie „dolar” wywodzi się od słowa “talar”. Tak zwano monety z Czech wybijane z 1 oz srebra. I faktycznie początkowo walutą płatniczą w Stanach Zjednoczonych Ameryki były monety. Pierwsze banknoty dolarowe, które w pierwszych latach zyskały sobie szeroką grupę przeciwników, weszły do obiegu dopiero w drugiej połowie XIX wieku remedium na problemy z deficytem bilonu. Niewiele osób wie, iż banknoty dolarowe nie są wydrukowane na papierze, a na kompozycji włókien bawełnianych (ok 75%) i lnianych (ok 25%) z domieszką kilku innych ingredientów, będących sekretem. Nie znaczy to jednakże, iż amerykańskie banknoty są bardzo trwałe – szacuje się, że małe nominały pozostają w obiegu maksymalnie do 4-5 lat, natomiast banknoty o wartości 100$ – od 9 do 18 lat. Zniszczone banknoty są rozdrabniane, a wytworzony z nich materiał jest sprzedawany firmom, które przerabiają je na materiały budowlane. Amerykańskie monety pozostają w obiegu blisko 30 lat, ale są one również zazwyczaj gubione, a często właściwie wyrzucane przez Amerykanów. Analizy podają, iż taki los spotyka każdego roku prawie 62 mln $ w bilonie.

Jak znaleźć kurs dolara?

Dolar to nazwa kilku walut jednak nie da się ukryć, że gdy mówimy “dolar” to idzie nam o dolara amerykańskiego, który w poprzednim w. był najważniejszą walutą na świecie, a dopiero w ostatnich latach powoli tracił swoją pozycję. Jednakże wymiana dolara ciągle stanowi sporą część obrotów na Forex. Zainteresowani najświeższym kursem dolara mogą w każdym momencie sprawdzić jego wartość np. na stronie kantoru internetowego, gdzie kurs walut uaktualniany jest w kilkusekundowych odstępach. Poza tym, można tam sprawdzić historyczne notowania kursu dolara, a także skonfrontować jego wartość z bieżącymi kursami najważniejszych walut.