Kantor internetowy – oszczędność czasu i pieniędzy

Kantor internetowy – oszczędność czasu i pieniędzy

Nie udało Ci się znaleźć internetowego kantoru? Zajrzyj na topfx.pl.

Jeszcze dekadę temu jedynym sposobem na wymianę waluty była transakcja w najbliższej placówce bankowej albo w kantorze – te ostatnie w dalszym ciągu funkcjonują hipermarketach oraz w galeriach handlowych! Aczkolwiek w błyskawicznie przeobrażającej się rzeczywistości, ludzie zapragnęli wymieniać waluty bez konieczności wychodzenia z domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, dlatego też pojawiły się kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Zalety kantoru online

Operacja w kantorze online jest jednakowo prosta jak kupno obcej waluty w kantorze stacjonarnym. Nabywca wchodzi do serwisu przez utworzony przez siebie profil, a w następnej kolejności przelewa do swojego panelu kapitał, który chce wymienić na konkretną walutę. Zaletą kantorów wymiany walut przez internet jest zwłaszcza to, iż wymianę można zlecać w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut odbywa się już w porze działania serwisu po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o dane zaczerpywane z Forex w parosekundowych interwałach, a nie – jak to bywa w przypadku fizycznych kantorów – po uśrednionych kursach, zwykle z minionego dnia. Następnym i bardzo istotnym plusem kantorów internetowych są mniejsze spready niż te proponowane przez kantory tradycyjne i banki. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (w zależności od indywidualnego cennika) może skutkować naliczeniem spreadu na poziomie nawet 4-5%, tymczasem w kantorze internetowym spready przeważnie nie przewyższają 2%. Kantory online świadczą również kilka pomocnych usług lubianych przez klientów, m.in. mają opcję transakcji odroczonej, w której nabywca zleca przewalutowanie po wyznaczonym przez niego kursie (wymiana jest wykonywana dopiero wtedy, kiedy wskazany przez użytkownika kurs spotka się z tym na rynku) albo w ustalonym przez użytkownika dniu.

Kantor internetowy – usługa dla pracowników zagranicznych i kredytobiorców

Kantory online to usługa dla wszystkich ceniących sobie komfort, a także znaczną autonomię w zarządzaniu pieniędzmi. Korzystają z nich też kredytobiorcy spłacający zobowiązania zaciągnięte w walucie obcej i osoby pracujące bądź studiujące za granicą. Lecz zanim postanowimy powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto zbadać jego renomę oraz poziom bezpieczeństwa, np. poprzez weryfikację na portalu Komisji Nadzoru Finansowego, czy jest on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.