Kiedy kredyt bez historii kredytowej jest dobrą opcją?

Kiedy kredyt bez historii kredytowej jest dobrą opcją?

Zaciąganie zobowiązań finansowych cieszy się obecnie wielką popularnością, ale nie wszyscy mogą to zrobić. Jest ogromna rzesza Polaków, którzy nie są w stanie wziąć takiego zobowiązania, a to z powodu braku zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć ten problem i jak z niego wybrnąć?

Kredyt bez zdolności kredytowej – kto może jej nie posiadać?

Instytucje bankowe zwykle określają własne warunki, na podstawie których przyznają kredyty czy też odmawiają ich udzielenia. Istnieją jednakże ogólne czynniki, wpływające na kwestię posiadania lub nie zdolności kredytowej. Przede wszystkim z odmową raczej spotkają się osoby, które posiadają już zaciągnięte zobowiązania. Na szczególne problemy powinni być gotowi ci, którzy nie brali dotąd żadnego kredytu. Zaliczają się do nich zwłaszcza studenci oraz klienci, którzy na rynku pracy znajdują się od kilku lat i osiągają zbyt małe zarobki albo są zatrudnieni na tzw. „umowach śmieciowych”. Z faktem, że kredyt nie zostanie im przyznany, powinni liczyć się również emeryci. Oczywiście kredytowania nie otrzymają również osoby, które nie są w stanie wykazać faktu posiadania przez nie pracy, a także wykonujące pracę za granicą. Czynniki takie powodują, iż teoretycznie niemożliwe jest otrzymanie kredytu w banku, przez co wiele osób decyduje się wziąć kredyt w firmach pożyczkowych. Nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż kredyty w takich firmach wiążą się z bardzo wysokimi prowizjami i opłatami.

Kredyty bez zdolności – to możliwe!

W przypadku nieposiadania zdolności kredytowej warto skorzystać z porady pośrednika w ubieganiu się o kredyty bankowe. Poradzi on, które z banków mają mniej rygorystyczne warunki kredytowania i mogą przyznać kredyt bez zdolności, czy też wskaże możliwość uzyskania kredytu konsolidacyjnego. Najważniejsze jest jednak to, że pośrednik podpowie, jak zbudować zdolność kredytową, a jest na to wiele sposobów. Największy wpływ na budowanie pozytywnej historii kredytowej ma terminowe regulowanie zobowiązań, warto więc zakupić coś na raty, a także korzystać z kredytu odnawialnego oraz karty kredytowej w banku, w którym chce się ubiegać o kredyt. Doskonałym wyjściem jest również na przykład ubieganie się o kredyt nie w pojedynkę, ale wespół z inną osobą. By to osiągnąć, można uczynić współkredytobiorcami rodziców bądź – w przypadku osób, które i tak planują małżeństwo – zawrzeć związek małżeński. Takich sprytnych opcji, które doradzić może doświadczony pośrednik, jest bardzo dużo.