Mass collect – usługa dla dużych i małych firm

Mass collect – usługa dla dużych i małych firm

Szczegółowe informacje o tym, czym jest mass collect. Przekonaj się!

Mass collect jest usługą, która polega na identyfikacji masowych płatności od kontrahentów. Przybliżamy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób ułatwia organizację dużym i małym firmom.

Mass collect – korzyści z przydzielenia klientom indywidualnych numerów rachunków

Funkcja usługi mass collect jest praktycznie rzecz biorąc niezmiernie prosta. Polega na nadaniu każdemu klientowi niepowtarzalnego numeru rachunku, który jest równocześnie jego identyfikatorem. Takie działanie jest przydatne wszędzie tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest szeroka grupa kontrahentów, a więc przykładowo w szkołach prywatnych, w firmach telekomunikacyjnych, a także wszystkich działalnościach, gdzie używane jest płatności abonenckie (m.in. w obiektach sportowych). Opłaty wpływające w usłudze mass collect trafiają na konkretny firmowy rachunek bankowy, jednak wcześniejsze nadanie klientom niepowtarzalnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejszą identyfikację, bez względu na to, jaką metodą zrealizowali oni wpłatę (przelew z karty, standardowy przelew lub przelew pocztowy). Wykorzystanie mass collect wiąże się też z mniej czasochłonnym księgowaniem przelewów niż w przypadku księgowania ręcznego, a jednocześnie eliminacją prawdopodobnych pomyłek, które mogą mieć miejsce w trakcie tej czynności.

Mass collect także dla podmiotów wystawiających około 100 faktur

Choć mass collect nie jest obecnie dostępne we wszystkich bankach (mają ją m.in. mBank i niektóre banki spółdzielcze) warto przeanalizować możliwość jego zastosowania w przedsiębiorstwie, także takim, które co miesiąc obsługuje poniżej stu faktur. Wdrożenie mass collect łączy się bowiem z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników, opcja połączenia z platformą finansowo–księgową (a więc kontrolowanie na bieżąco przychodzących należności) czy powiązanie z aplikacjami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko integrację z usługą mass collect banku, ale posiada również opcję przesyłania notyfikacji o nadchodzących płatnościach oraz windykacji, co z czasem owocuje wzrostem terminowości u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]