Zakup sztabek srebra – alternatywa inwestycji w złoto

Zakup sztabek srebra – alternatywa inwestycji w złoto

Dowiedz się więcej o srebrze w sztabkach na https://goldbroker.pl/sztabki-srebra/.

Od lat wiadomo, iż inwestowanie w metale szlachetne jest doskonałym sposobem na lokowanie oszczędności, który z upływem lat przynosi wymierny dochód. Najpopularniejszym obecnie kruszcem inwestycyjnym jest bezsprzecznie złoto, jakkolwiek ostatnio srebro wróciło do łask coraz szerszej grupy inwestorów, zarówno tych z nieograniczonym, jak i skromnym portfelem, i przestało być traktowane tylko jako metal przemysłowy.

Srebro w sztabkach – czy to bezpieczna inwestycja?

Złoto występuje w naturze 17 razy rzadziej od srebra, należy jednak podkreślić, iż wartość srebra w porównaniu do wartości złota nie odzwierciedla tej zależności i wciąż jest zdecydowanie niższa. Kupno srebra jest jednak trafnym rozwiązaniem dla osób, które pragną zróżnicować swój portfel, a które nie dysponują finansów umożliwiających kupno sporych zasobów złota. Trzeba jednakże wiedzieć, że z powodu swoich cechy, srebro jest szeroko używane w rozlicznych gałęziach przemysłu co sprawia, iż jego wartość silniej reaguje na zmiany zachodzące na rynku. Łatwo to zresztą zauważyć przeglądając wykres jego wartości z minionych 20-30 lat. Z tego także powodu inwestycja pieniędzy w srebro obarczona jest większym ryzykiem niepowodzenia, więc polecana jest inwestorom znającym prognozowaną i bieżącą sytuację na rynku metali inwestycyjnych. Można natomiast przypuszczać, że popyt na srebro cały czas będzie się utrzymywał, a wraz z prężnym rozkwitem elektroniki, medycyny oraz fotowoltaiki, w których srebro jest często używane, jak również nieprzerwanej popularności biżuterii srebrnej, można zakładać, że jego cena będzie z roku na rok się podnosić.

Sztabki srebra – kupować duże czy małe

Na wzór złota, sztabki srebra występuje w kilku wagach, co pomaga ukształtowanie portfela, pozwalającego sprzedaż w zależności od potrzeb dużych lub małych jego ilości. Te najdrobniejsze, a zatem również najbardziej „na kieszeń” przeciętnego Polaka, to sztabki o ciężarze 1 uncji trojańskiej oraz 50 g i 100 g. Naturalnie, jeśli zamówimy sztabkę o wyższej wadze, to wydamy na kruszec mniej, wypada jednak mieć na uwadze, że sztabka jest niepodzielna i w razie konieczności jej odsprzedaży trzeba znaleźć kupca, który weźmie ją w całości. W związku z tym jeśli sztabki srebra mają być także asekuracją finansową na “czarną godzinę”, lepiej zdecydować się na kupno sztabek w kilku wagach, żeby móc w przyszłości sprzedać tylko tyle srebra, ile rzeczywiście potrzeba. Drugą opcją jest także inwestycja w nieco droższy srebrny combibar, czyli połączone 1-gramowe sztabki srebra dające się łatwo rozłączyć. Wadą zakupu srebra, czy to w monetach bulionowych czy w sztabkach jest fakt, iż – w przeciwieństwie do złota – jego nabycie oraz sprzedaż obarczone są VAT-em.

Nasza lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]