Dlaczego warto postawić na budowę domów z bali?

Dlaczego warto postawić na budowę domów z bali?

Zajrzyj tutaj jeśli chcesz zlecić budowę domów z bali.

Domy budowane w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się rosnącą popularnością. Są wybierane naprawdę często i stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy z bali buduje się z wykonanych z drewna bali, które układane są w bardzo charakterystyczny sposób. To stara technika wznoszenia domów, którą doceniliśmy znowu.

Budowa domów z bali: cechy charakterystyczne takich domów?

Rosnąca nieustannie popularność tak budowanych domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy wznoszone w tego rodzaju technologii prezentują się naprawdę pięknie. Do tego wewnątrz takich domów panuje niesamowita atmosfera, za sprawą której mieszka się w nich bardzo dobrze. Drewno to w pełni naturalny izolator termiczny. W związku z tym domy w technologii zrębowej nie wymagają wykonywania czasochłonnego i bardzo drogiego ocieplenia. Są dużo cieplejsze niż domy murowane, które zazwyczaj generują niemałe straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą prawidłowo konserwowane, przetrwają w nienagannym stanie bardzo długi czas. Koszt ich wybudowania naprawdę nie jest zbyt wysoki, co sprawia, że także pod tym względem konkurują one z innymi technologiami. Domy z bali najczęściej spotkać można na terenach leżących w górach i na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są na ten moment chętnie budowane także w innych regionach naszego kraju. Bale są właściwie przygotowywane, w efekcie czego są odporne na wilgoć i inne czynniki pogodowe. To właśnie dlatego domy budowane z bali mogą być wznoszone we wszystkich rejonach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest konieczna

Wybierając dom z bali, należy zadbać, aby zarówno przygotowanie projektu, jak i prowadzenie prac budowlanych powierzyć fachowcom specjalizującym się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wtedy można mieć pewność, że dom będzie zaprojektowany oraz wybudowany prawidłowo, a podczas użytkowania nie wyjdą na jaw nieprzyjemne niespodzianki.

Nasza lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]