Niezastąpione na każdej budowie – o szalunkach

Niezastąpione na każdej budowie – o szalunkach

Kup szalunki Kraków.

Szalunki, określane też deskowaniem, to tymczasowe konstrukcje umożliwiające stawianie murów budynków. Zazwyczaj używa się ich w przypadku wylewania murów betonowych – wtedy są one potrzebne do tego, żeby właściwie je ukształtować i powstrzymać rozlewanie się kompozytu. Poza tym szalunki stosuje się też w czasie wznoszenia obiektów murowanych, gdzie ich zastosowanie umożliwia przygotowanie przestrzeni na drzwi, bramy i okna. W tym artykule objaśniamy, z czego robi się dzisiejsze szalunki i gdzie mogą nabyć je inwestorzy.

Z jakich materiałów wytworzone są szalunki?

Klasycznym typem szalunków jest struktura utworzona z desek drewnianych lub mocnych sklejek połączonych ze sobą gwoździami, która po zdemontowaniu może być użyta ponownie. Demontaż takich szalunków jest jednak kłopotliwy – wielu wykonawców oraz inwestorów decyduje się zatem na zastosowanie szalunków wielokrotnego użytku – struktur przeznaczonych do błyskawicznego i nieskomplikowanego składania oraz rozkładania. Tego rodzaju szalunki wykonuje się ze sklejki, metalu bądź drewna, a także zestawiać 2 lub 3 surowce. Z reguły jednak korzysta się ze sklejki – przeważnie z takich rodzajów drewna jak topola i brzoza, a konstrukcję spajają narożniki, głowice ze aluminium lub stali, belki i łączniki.

Wynajęcie szalunków – nie ma potrzeby ich nabywać?

Firmy na co dzień parające się pracami murarskimi dysponują własnymi szalunkami. Inaczej jest jednak w przypadku zespołów, które świadczą odmienne usługi czy inwestorów, którzy zamierzają zamierzających wznieść jeden obiekt. Zakup wszelkich elementów koniecznych do złożenia szalunku nie byłby rentowny . Znacznie lepszym rozwiązaniem jest wynajem szalunków.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]