Podpory szalunkowe i ich rola w budownictwie

Podpory szalunkowe i ich rola w budownictwie

Sprawdź, gdzie zamówić podporę stropową.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niewykonalne. Jak się je stosuje? Dlaczego opłaca się wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej przeznaczenie

Wśród szalunków odróżniamy deskowania ścienne, do wykopów oraz podpory stropowe. Ten ostatni rodzaj stosowany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu możliwe jest zalanie stropu betonem i odpowiednie jego uformowanie. Ważną funkcję pełnią także drewniane dźwigary i stoliki szalunkowe – niezastąpione w trakcie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe produkowane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, co pozwala stosować je w wielu sytuacjach. Zwykle na rynku można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów lub od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się wysoką wytrzymałością, są także łatwe w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są szerokie. Wśród wiodących producentów warto wymienić szalunki Altrad, podpory Peri, jak również elementy wykonywane przez firmy Hunnebeck, Pionart czy Olan. Na szczególną wzmiankę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się imponującą jakością, innowacyjnymi rozwiązaniami oraz przemyślaną strukturą. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do użytkowania nawet w najtrudniejszych warunkach. W dzisiejszych czasach sporo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – przystępne ceny sprawiają, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można również oszczędzić czas.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]