Suchy dom – izolacja przeciwwilgociowa fundamentów

Suchy dom – izolacja przeciwwilgociowa fundamentów

Fundamenty to podstawa każdej nieruchomości. Już podczas budowy należy zatroszczyć się o to, żeby konstrukcja była solidna. Znakomite właściwości wykazuje izolacja przeciwwilgociowa fundamentów. Zobaczmy zatem przed czym zabezpiecza tego typu izolacja.

Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów – stop wychładzaniu nieruchomości

Warunki atmosferyczne mocno oddziałują na konstrukcję nieruchomości. Negatywne konsekwencje ma szczególnie działanie wilgoci, co może być przyczyną szybkiej utraty ciepła. Wilgotne fundamenty sprawiają, że spada współczynnik izolacji termicznej, a co za tym idzie – podnoszą się koszty ogrzewania. Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów jest najpopularniejszą formą hydroizolacji pomagającą nieruchomość przed szkodliwym działaniem wody oraz pojawieniem się grzybów i pleśni. Stosuje się ją zarówno przy nieruchomościach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Budowę chroni się za pomocą różnych sposobów izolacji. Izolację przeciwwodną stosuje się na bardzo wilgotnych terenach, czyli tam, gdzie woda występuje w pobliżu fundamentów. Natomiast znacznie częściej używana jest izolacja przeciwwilgociowa, pomagająca zabezpieczyć fundamenty przed wodą opadową.

Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów – odrębne plany dla trudno dostępnych punktów

Istnieją różne techniki izolacji – na zewnątrz i od wewnątrz. Wykorzystuje się do tego przeróżne tworzywa budowlane, takie jak tzw. lepiki, zaprawy cementowe, zaprawy hydroizolacyjne oraz emulsje silikonowe. Nie zapominajmy o tym, że fachowa izolacja przeciwwilgociowa fundamentów wymaga zrobienia odrębnych planów dla trudno dostępnych miejsc jak na przykład rogi, krawędzie i brzegi ścian. Dlatego prace warto powierzyć specjalistom o ustalonej pozycji na rynku – tylko wówczas będziemy pewni, że nasz dom jest odpowiednio zabezpieczony przed oddziaływaniem wody.