Szalunki – systemy do łatwego montażu i demontażu

Szalunki – systemy do łatwego montażu i demontażu

Sprawdź, gdzie zamówić szalunki Kraków, wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl.

Deskowanie, czyli innymi słowy szalunki, to chwilowe konstrukcje pozwalające na stawianie murów budynków. Głównie stosuje się je podczas wylewania ścian betonowych – wtenczas są one niezbędne do tego, żeby nadać im stosowny kształt i powstrzymać rozlewanie się kompozytu. Ponadto szalunki wykorzystuje się też w trakcie wznoszenia budynków murowanych, gdzie ich użycie pozwala na wykonanie otworów na okna, bramy i drzwi. W tym artykule wytłumaczymy, z czego wykonane są współczesne szalunki i jak inwestorzy mogą je nabyć.

Z jakich materiałów wykonane są szalunki?

Najdłużej znanym typem szalunków jest struktura sporządzona z desek drewnianych lub grubych sklejek połączonych ze sobą za pomocą gwoździ, którą można użyć powtórnie po rozebraniu. Demontaż takich szalunków jest jednakże pracochłonny – większa część wykonawców oraz inwestorów stawia więc zastosowanie szalunków wielokrotnego użytku – struktur przeznaczonych do szybkiego i łatwego rozkładania oraz składania. Tego rodzaju szalunki produkuje się ze sklejki, drewna lub metalu, jak również zestawiać 2 a nawet 3 materiały. Z reguły jednak wykorzystuje się sklejkę – przede wszystkim z takich rodzajów drewna jak topola i brzoza, a konstrukcję scalają głowice ze aluminium bądź stali, belki, narożniki i łączniki.

Wynajem szalunków – dla kogo?

Podmioty cyklicznie parające się pracami murarskimi mają swoje szalunki. Inaczej jest natomiast w przypadku ekip, które zwykle świadczą inne usługi i inwestorów, którzy planują zamierzających wznieść jeden obiekt. Nabycie wszystkich elementów koniecznych do złożenia szalunku nie byłoby opłacalne . Dużo lepszym rozwiązaniem jest wypożyczenie szalunków.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]