Warto zdecydować się na baseny kąpielowe

Warto zdecydować się na baseny kąpielowe

Tutaj zamówisz baseny

Basen kąpielowy prawie wszystkim kojarzy się z luksusem, ale jest to także ogromna przyjemność, sposób na relaks czy na uprawianie sportu. Na basen zatem bezsprzecznie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, aby stawiać wyłącznie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane oraz serwisowane przez profesjonalistów to gwarancja ich funkcjonalności i trwałości.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne na rynku?

Baseny można podzielić na baseny do użytku profesjonalnego, przykładowo dla ośrodków spa bądź obiektów sportowych, a także baseny prywatne – ogrodowe, wewnętrzne czy przydomowe. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest postawienie hali basenowej, która powinna spełniać określone warunki, na przykład dotyczące wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Wybór profesjonalistów jest więc niezbędny do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest wielka ilość rodzajów basenów. Dostępne są przeróżne kształty: okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki, baseny prostokątne czy podłużne baseny typu fast lane, idealne dla entuzjastów pływania oraz zwolenników dbania o formę. Dostępne są też baseny o różnych konstrukcjach, na przykład takie, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię bądź też obniżony poziom wody, co prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Chcąc zminimalizować wydatki, przy projektowaniu i budowaniu basenu można zdecydować się na standardowe rozwiązania, ale nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Wspaniale prezentuje się na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co upiększa też halę basenową albo ogród. Godnym polecenia pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto daje dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany głównie do wypoczynku, dobrze będzie wybrać specjalne schody. Podobnych akcesoriów jest jednak znacznie więcej – jedne podwyższają walory użytkowe basenu, inne zaś nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Nasza lokalizacja:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]