Jak zorganizować zagraniczne wyprawy górskie?

Jak zorganizować zagraniczne wyprawy górskie?

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, imponujące widoki, możliwość sprawdzenia samego siebie, jak również aspekt sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i przemierzaniu trudnych technicznie tras. Nie dziwi więc to, że turystyka górska, wspinaczka czy trekkingi od lat cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Wielostopniowa skala trudności tras sprawia, iż każdy – nawet absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Kłopoty może jednak sprawiać sama organizacja wyprawy.

Przygotowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Napomknięte problemy mogą stać się szczególnie dokuczliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – przede wszystkim tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich wypadkach wskazane jest skorzystać z usług firm w profesjonalny sposób aranżujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te nadzoruje je wytrawny przewodnik, nie oznacza jednak, że każdy może w nich uczestniczyć. W zależności od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – popularne cele podróży

Największym zainteresowaniem wśród miłośników górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Karakorum oraz Himalaje, jednak z uwagi na wysoki stopień trudności i znaczne koszty większość sympatyków gór nie decyduje się na te rejony. Znacznie tańsze są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te skupiające się na zdobywaniu szczytów Kaukazu na czele z Kazbekiem oraz Uralu. Ponadto rodzime firmy organizują również wyprawy w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski) i w Andy (Ameryka Południowa).

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]