Kilimandżaro – wyprawa, która może zmienić Twoje życie

Kilimandżaro – wyprawa, która może zmienić Twoje życie

Na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/ poznasz pełną ofertę wycieczki na Kilimandżaro.

Zdobywanie górskich szczytów to ambicja wielu globtroterów, którzy uwielbiają nietuzinkowe wyzwania. Niezapomnianych wrażeń bez wątpienia zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiego powodu warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – wznosi się nieomal 6 km n.p.m. Obieżyświatów zachęcają przede wszystkim znikające już lodowce, sposobność zobaczenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, a także malownicze krajobrazy. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry stanowiące ślad po wulkanach – Uhuru, Shira oraz Mawenzi. Wyprawa na najwyższy szczyt Afryki wymaga należytego przygotowania – z uwagi na dużą wysokość istnieje ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, z kolei kapryśne warunki atmosferyczne sprawiają, iż dotarcie na wierzchołek masywu stanowi znaczne wyzwanie. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie powinny dysponować dobrą kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią pieszą podróż przez – w przybliżeniu – 7 do 8 godzin na przestrzeni wielu dni.

Co warto wiedzieć przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba wykonać obligatoryjne szczepienie przeciw żółtej febrze, dzięki czemu pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż powinno się też zaopatrzyć się w medykamenty przeciw malarii. Przed rozwojem choroby uchroni również należyta profilaktyka – używanie preparatów odstraszających owady, a także zakładanie okrycia wierzchniego zakrywającego nogi i ramiona. A w jaki sposób zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]