Urlop we włoskich Alpach. O trekkingach w Dolomitach

Urlop we włoskich Alpach. O trekkingach w Dolomitach

Więcej szczegółów o Dolomity trekking.

Sympatycy aktywnego spędzania wolnego czasu zapewne poznali już większość tras trekkingowych w naszym kraju wyznaczonych w Tatrach, w Karkonoszach i w Bieszczadach. Niewątpliwie wywołują one zachwyt, jednak osoby często uprawiające ten typ aktywności po jakimś czasie chcą przeżyć znowu ekscytację płynącą z wycieczek po nieznanym sobie zakątku świata. Dlaczego zatem korzystać tylko z szlaków w polskich górach, jeżeli można podziwiać fenomenalne widoki we włoskich Dolomitach?

Cechy Dolomitów

Dolomity, a więc pasmo górskie leżące w całości w północno-wschodniej części Włoch, wyróżniają się znaczną liczbą ostrych grani, baszt skalnych oraz turni, które w czasie dnia padającego na nie światła zmieniają swoją barwę. Jest to także jeden z najpiękniejszych masywów górskich starego kontynentu (jeśli nie świata!), nie dziwi więc, iż w 2009 r. wpisano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w tym paśmie górskim występują kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany, wiele urwisk i dość strome stoki, wytyczono w nich również niemało łatwych tras, z którymi da sobie radę większość osób mających pewne doświadczenie w trekkingu.

Trekking we włoskich Dolomitach dla początkujących oraz zaawansowanych turystów

Niedoświadczonych zapaleńców trekkingu niewątpliwie oczaruje wyprawa przez Dolomity po via ferratach, a więc po szlakach, które są zaopatrzone w stalowe liny asekuracyjne. Scenariusz wypraw tego rodzaju jest tak skonstruowany, aby ich uczestnicy przeszli szkolenie z podstaw asekuracji i metod poruszania się po takiej trasie. Zaznajomieni z górami i mający wysoką sprawność fizyczną turyści będą usatysfakcjonowani przejściem po trasie na graniach Brenty, najbardziej rozpoznawalnego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta jest dla większości osób bardzo wyczerpująca, jednak ten, kto będzie w niej uczestniczył na pewno będzie ją pamiętał przez całe życie. W alpejskich Dolomitach można spędzić również w interesujący sposób zimowe miesiące, poruszając się po mało stromych terenach na rakietach. Tak można podziwiać między innymi widoki na szczyt Averau czy grupę Dolomiti di Sesto.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]