Więcej niż wycieczka w góry – trekkingi

Więcej niż wycieczka w góry – trekkingi

Szukasz pełnej oferty wypraw trekkingowych? Dobrze trafiłeś! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Górskie wypady mogą mieć różne formy. Od nieśpiesznych przechadzek po prostych szlakach w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez wielogodzinne, piesze marsze po trasach klasyfikowanych wyżej pod względem trudności, aż po wymagające trekkingi. Aby uczestniczyć w tych ostatnich, potrzebne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (tak wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także zdolność posługiwania się sprzętem turystycznym oraz wspinaczkowym. Jakkolwiek w zamian za niejednokrotnie ogromny trud dostajemy możliwość kontaktu z dziką naturą i podziwiania przepięknych widoków.

Trekkingi – skala trudności

Poziom trudności technicznej jest zależny od terytorium, przez które przebiegają trekkingi. Eksperci klasyfikują trzy stopnie trudności pieszych wycieczek w tereny górskie. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą wszyscy, którzy wyróżniają się dobrą kondycją, a ich zdrowie nie jest przeszkodą do zwiększonego wysiłku. Drugi poziom trudności wymaga lepszej kondycji i przynajmniej podstawowego doświadczenia w górach – chociażby w polskich Tatrach. Najwyższy poziom to wyprawy dla osób ze znakomitą kondycją, znajomością specyfiki wysokich łańcuchów górskich i biegłym w użyciu sprzętu, jak również niebojących się trudnych warunków biwakowania w trakcie kilkudniowej wyprawy.

Trekkingi – Alpy i Karakorum

Trekkingi można prowadzić we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce amatorzy tego rodzaju rozrywki w najwyższym stopniu cenią sobie szlaki w Tatrach. Jeżeli zaś idzie o pozostałe góry Europy, dużym powodzeniem cieszą się wschodnia część Karpat, Alpy, graniczące z Azją Kaukaz i Ural, a także Góry Przeklęte na Bałkanach. Jednostki najbardziej obeznane w trekkingu mogą zaś spróbować swoich sił podczas wyprawy w Andach, Karakorum czy Himalajach.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]