Wyprawy z doświadczonym przewodnikiem – o trekkingach w Himalajach

Wyprawy z doświadczonym przewodnikiem – o trekkingach w Himalajach

Dowiedz się więcej o Himalaje wycieczka.

Himalaje wspólnie z położonym całkiem blisko pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Wpływ na to ma dużo elementów – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie można nie wspomnieć też o olbrzymiej skali trudności poszczególnych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje stały się polem zmagań zawodowych himalaistów z całego globu. Nie może więc dziwić zainteresowanie, jakim wycieczki w Himalaje cieszą się również wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj doświadczonym przewodnikom

Na wstępie warto zaznaczyć, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy zdobywania danego szczytu. Kłopoty sprawia także samo opracowanie podróży – rezerwacja biletów oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących wyjazdy w te okolice. Kolejnym plusem jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie mających doświadczenia w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z jasnych względów osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Karakorum albo Himalaje sporadycznie postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie oznacza to jednakże, że te góry mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, gdyż nieraz organizowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Everest, Manaslu czy Shishapangma. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko okazja do pokonania własnych słabości, ale też możliwość obserwacji codziennego życia obywateli Nepalu oraz podziwianie niesamowitych cudów natury, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]