Catering świąteczny – sprawdź, dlaczego warto go zamówić?

Catering świąteczny – sprawdź, dlaczego warto go zamówić?

Catering świąteczny - więcej o tej usłudze.

Boże Narodzenie to czas, który spędza się na ogół wraz z rodziną, lecz obiady świąteczne urządzane są także w firmach. W wielu przypadkach kadra firmy organizuje je swoimi siłami, przynosząc własnoręcznie ugotowane dania, lecz w sporych zakładach pracy ten sposób działania raczej sprawdza. Aby więc pomóc sobie zadaniu przygotowania firmowych spotkań bożonarodzeniowych, tych w wąskim gronie, jak i tych na dziesiątki osób, rekomendujemy skorzystać z oferty cateringu świątecznego.

Rodzime świąteczne smakołyki – co oferuje catering świąteczny?

Naturalnie na wigilijnym stole muszą pojawić się typowe świąteczne przysmaki. To zwłaszcza dania rybne, jak chrupki filet z pstrąga czy też karpia, jak również zupy – koniecznie barszcz czerwony i żurek, a w niektórych regionach również zupa rybna. Na stole nie może zabraknąć też krokietów z grzybami i kapustą, które zwykle serwowane są wespół z wymienionym wcześniej barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby pełna bez przekąsek na zimno, między innymi bez sałatki śledziowej lub ryby po grecku. Trzeba również zatroszczyć się o słodki specjał na koniec spotkania. Na stół świąteczny rekomendujemy kutię z miodem, puszysty sernik lub makowiec.

Catering świąteczny w firmie – omów menu z zatrudnionymi

Organizację świątecznego spotkania w firmie warto rozpocząć z kilkunastodniowym wyprzedzeniem. Powinieneś uzgodnić termin spotkania oraz porównać go z planem urlopów zatrudnionych. Pozwala to precyzyjniej oszacować prawdopodobną liczbę gości uroczystości, a w efekcie pomoże zamówić trafną liczbę porcji. W dobrym tonie jest porozmawiać z załogą o menu i razem dobrać te propozycje z katalogu firmy cateringowej, które wszyscy uwielbiają. Istotne jest także to, żeby mieć wiedzę czy ktokolwiek z pracowników cierpi na alergię, przykładowo na orzechy, które używane są w wypiekach, lub są w ekipie firmy osoby, które nie jadają mięsa i ryb. Dla takich osób należy zamówić dania odpowiadające ich preferencjom dietetycznym. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem posiłków świątecznych zbierają zamówienia przez większą cześć grudnia, niemniej jednak nie warto odkładać tego na ostatnią chwilę.

Nasza lokalizacja:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]