Co oferuje biuro rachunkowe?

Co oferuje biuro rachunkowe?

Odwiedź biuro rachunkowe Katowice - skorzystaj z doświadczenia specjalistów.

Dopilnowanie finansów w niewielkich firmach okazuje się zwykle źródłem niemałych kłopotów. Mniejsze podmioty zwykle nie są w stanie zatrudnić specjalistyksięgowego na stałe, zaś ich szefowie często nie przygotowani na to, żeby rzetelnie pokierować finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest łatwiejsze niż myśli wielu z nas – wystarczy tylko zdecydować się na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu zyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, iż poziom usług okaże się satysfakcjonujący?

Co zyskasz dzięki współpracy z biurem rachunkowym?

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się zwłaszcza ze względu na dobro finansów. Jeśli zostawimy finanse przedsiębiorstwa specjalistom ds. księgowości, otrzymamy pewność, iż ewentualne kontrole Urzędu Skarbowego nie skończą się nałożeniem grzywien. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to także oszczędność czasu i funduszy – nie musimy troszczyć się o finansami na własną rękę, ani rekrutować do pracy księgowego na stałe. Warto także nadmienić o swobodzie, jaka wiąże się z takimi usługami. Obecnie nie ma już konieczności często jeździć osobiście do biura rachunkowego, bowiem mnóstwo spraw można koordynować z opiekunem naszej firmy korzystając z e-maila.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowe nie rekomendujemy sugerować się jedynie cenami usług – nadzwyczaj niskie ceny obsługi zazwyczaj zwiastują jej niezadowalającą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego specjaliści posiadają wymagane uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku lub certyfikat księgowego wystawiany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Nasza lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]