Implanty zębów alternatywą dla protez

Implanty zębów alternatywą dla protez

Niegdyś osoby, które z rozmaitych przyczyn straciły zęby, skazane były na to, by używać protez. Nie było to jednak dobre rozwiązanie, bo protezy potrzebują czasochłonnej pielęgnacji, zaś ich zakładanie nie jest bardzo komfortowe. Z tego względu tak sporym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które są dużo wygodniejsze, lecz również mają sporo innych zalet. Implantologia wszak pozwala na wypracowanie trwałych rezultatów, do zera ograniczając ryzyko wypadnięcia implantu. Dobrze zatem dowiedzieć się, jak przebiega operacja wszczepienia implantów zębów, które rodzaje są wykorzystywane przez dentystów implantologów oraz jak wyszukać specjalistę, który wykona dla nas implanty zębów.

Na czym opiera się implantologia?

Dziś implantologia stosuje 2 typy implantów – najczęściej wykonywane o długości 10 mm i nieco mniejsze, czyli 6 mm. Implant zrobiony z odpowiedniego stopu tytanu jest wkręcany w przyzębiu pacjenta, a układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia natomiast umożliwia znaczące skrócenie okresu gojenia – pacjent nie odczuwa żadnych bólów już po trzech miesiącach. Do tego czasu powinien stosować zimne okłady, a bezpośrednio po zabiegu – unikać napojów zawierających alkohol, gorących dań oraz palenia papierosów. Ważne będzie również stosowanie odpowiednich płukanek, które zwalczają dyskomfort oraz opuchliznę.

Efektywna oraz bezpieczna implantologia

Implantologia ma duży wpływ na wygodę życia chorych – dlatego tak istotne okazuje się to, aby wybrać właściwego stomatologia. Jak więc uniknąć przykrych niespodzianek i trudności zdrowotnych? Dobrze zrobimy zlecając wszczepienie implantów zębowych dentyście ze sporym doświadczeniem i pozytywnymi opiniami poprzednich klientów. Gdzie je wyszukać? W szczególności w sieci. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwy gabinetu stomatologicznego z pewnością znajdziemy istotne informacje.