Uszczelnianie okien – dlaczego to ważne?

Uszczelnianie okien – dlaczego to ważne?

Zleć uszczelnianie okien PCV.

Stan techniczny okien ma duży wpływ na samopoczucie lokatorów. Okna zabezpieczają dom przed wilgocią i zimnem, jak również izolują go od ulicznego zgiełku. Nieprawidłowo wyregulowane bądź uszkodzone okna nie zapewniają właściwych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale też, ze względu na znaczną utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze powody ku temu, by zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – co warto wiedzieć?

Według specjalistów, przegląd stanu technicznego okien powinno się przeprowadzić przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie warto tego lekceważyć, gdyż po tym okresie potencjalne usterki mogą stać się tak poważne, że nie wyeliminuje ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można zidentyfikować po pojawiającym się oporze podczas otwierania i zamykania. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, w konsekwencji, ubytki energii.

Jak wykonać uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych materiałów, polega najczęściej na ich wyregulowaniu (przeważnie służy do tego śruba zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wilgocią, wiatrem, jak również niskimi i wysokimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej zrobimy zlecając to profesjonalnej firmie oferującej uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie czy innych większych miastach, ale również i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]