Potrzebujesz informacji o mikropigmentacji medycznej? Dobrze trafiłeś!
Na pewno szukając usług gabinetów kosmetycznych spotkaliście się z zabiegiem mikropigmentacji. W powszechnym mniemaniu mikropigmentacja to po prostu rzadziej używana nazwa popularnego wśród kobiet makijażu permanentnego. Tymczasem możliwość wykonania trwałego makijażu to zaledwie jeden ze sposobów użycia tej techniki, którą poza kosmetyką stosuję się także w medycynie.
Mikropigmentacja – alternatywa dla zabiegu przeszczepu włosów
Mikropigmentacja to w kosmetologii zabieg, który wybierają najczęściej panie szukające sposobu na zredukowanie czasu poświęcanego codzienne na wykonywanie makijażu. To przydatne rozwiązanie dla osób, które wiedzą, jak pragną się każdego dnia prezentować. Jest jednak także mikropigmentacja medyczna, która pomimo iż wciąż jest zabiegiem z obszaru estetyki, wywiera silne oddziaływanie na psychikę osoby, która się na nią decyduje. Od kilku lat nadzwyczaj popularne jest wykorzystanie mikropigmentacji jako zabiegu alternatywnego dla przeszczepu mieszków włosowych, na który ze względu na jego koszt nie może zdecydować się sporo osób cierpiących z powodu łysienia. Mikropigmentacja pozwala także zwiększyć poziom akceptacji własnego ciała – dzięki niej możliwe jest niechirurgiczna optyczna rekonstrukcja aureoli sutkowej, jak również tuszowanie bielactwa i blizn.
Mikropigmentacja – dlaczego ten zabieg trzeba powtarzać cyklicznie?
Pozornie mikropigmentacja wygląda jak typowy proces wykonania tatuażu. Linergistka lub linergista, gdyż tak zwie się osoba wykonująca mikropigmentację, specjalistycznym aparatem dokonuje nakłucia naskórka i tym sposobem wprowadza w niego nieorganiczny barwnik. Inaczej niż w przypadku tatuażu ostateczny rezultat nie jest stały i widoczny jest w przybliżeniu przez 12 miesięcy. Skąd wynika ta różnica? W trakcie zabiegu mikropigmentacji barwnik umieszczany jest w płytszych warstwach skóry, natomiast w trakcie tradycyjnego tatuażu umieszcza się go o wiele głębiej. W efekcie wraz ze złuszczaniem się naskórka po kilku miesiącach barwnik stopniowo zanika. Tym samym gdy celem osoby poddającej się mikropigmentacji jest długotrwałe maskowanie przerzedzonych włosów lub łysiny, musi ona mieć świadomość, że wymagane będzie systematyczne ponawianie zabiegu w mniej więcej rocznych interwałach.
Nasza lokalizacja:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków
Mob.: +48 516 481 888
E-mail:
[email protected]