Wywóz i utylizacja starych mebli

Wywóz i utylizacja starych mebli

Chcesz dowiedzieć się, kto ma w swojej ofercie utylizację starych mebli Kraków? Na co czekasz? Koniecznie sprawdź https://maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/.

Większość z nas z pewnością świetnie zna problem, jakie sprawiają przedmiotów, których w tej chwili już nie wykorzystujemy, a których z rozmaitych względów nie potrafimy się pozbyć. Żeby nie zagracały przestrzeni mieszkaniu, zwykle przenosimy je do piwnicy, do komórki lokatorskiej czy też na poddasze. Szkopuł jednak w tym, iż po wielu latach także te schowki robią się na tyle zapchane, iż zwyczajne korzystanie z nich okazuje się udręką. Dopiero to nakłania wielu z nas do dokonania dogłębnych porządków, będących sposobnością do tego, żeby uwolnić się od zwalonych na kupę rzeczy. Takie duże sprzątanie nierzadko urządzamy również, kiedy otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie albo nabywamy zaniedbaną nieruchomość. Powinniśmy więc posiadać wiedzę, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak bez trudu przeprowadzić wywóz starych mebli z piwnicy, domu i strychu.

Zleć wywóz starych mebli i nie wyrzucaj ich do pojemników komunalnych

Odpady takie jak połamane panele ścienne lub podłogowe, sprzęty elektroniczne, popsute meble czy części stolarki okiennej nie powinny zostać wyrzucone do pojemnika przeznaczonego na śmieci komunalne. Chcąc je wyrzucić, do wyboru mamy parę możliwości. Pierwsze to osobiste przetransportowanie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednakże posiadania adekwatnie dużego auta. Następne to skorzystanie z okresowej zbiórki takich odpadów. Te odbywają się na ogół co kilka tygodni – do czasu zbliżającej się zbiórki musimy zatem znaleźć miejsce na przechowanie odpadów sporych rozmiarów. Najlepsze jest trzecie rozwiązanie – zamówienie kontenera na śmieci, który po napełnieniu odwiezie dostarczające go przedsiębiorstwo. Zatroszczy się ono także o legalny recykling jego zawartości. Podmioty wynajmujące kontenery często świadczą także profesjonalną pomoc przy opróżnianiu piwnicy, strychu względnie całego magazynu.

Utylizacja starych mebli – ponowne pozyskanie materiału

Stare meble, jeśli będą przetransportowane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo podmiotu trudniącego się utylizacją na co dzień, wcale nie muszą być spopielone lub porzucone na składowisku. Po rozmontowaniu ich na części składowe i podzieleniu komponentów wedle tworzywa, z którego były wykonane, mogą być znów przetworzone i przyczynić się do wyprodukowania kolejnych przedmiotów. Utylizacja mebli, a głównie drewna, z którego w większości są one wykonane, sprowadza się w większości wypadków do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które następnie służą do złożenia nowych garderób, łóżek lub półek.

Nasza lokalizacja:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]