Najpiękniejsze miejsca do zwiedzania w Małopolsce – jak zaplanować wizytę na południu Polski?

Najpiękniejsze miejsca do zwiedzania w Małopolsce – jak zaplanować wizytę na południu Polski?

Odwiedź https://visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna. Znajdź ciekawe miejsca w Małopolsce.

Mimo, że Małopolska to jedno z mniejszych województw w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu dużo, stąd zdarza się, że trudno odnaleźć się w ogromie informacji o ciekawych zabytkach i planowanych wydarzeniach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Skąd czerpać kompleksowe informacje o ciekawych miejscach w Małopolsce?

By przedstawić wszystkim atrakcje turystyczne tego województwa, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiedzę nie tylko o najciekawszych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, ale także o pokazach i wydarzeniach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych planowanych na jego terenie. Portal prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Podróżnicy organizujący pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej zauważą mapkę, na której prędko wyszukają muzea i zabytki, kempingi, hotele i motele oraz Centra Informacji Turystycznej położone w miejscowościach Małopolski. Serwis ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski też pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o wypożyczalniach aut i parkingach, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Oprócz tego dla osób, które z rozmaitych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące między innymi czar miejscowego folkloru, trasy rowerowe czy zamek na Wawelu.

Portal o zabytkach w Małopolsce dba również o obcokrajowców

Visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także turystach z zagranicy, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane czy mniejsze tatrzańskie miejscowości. Informacje znajdujące się na portalu dostępne są wobec tego w języku angielskim, ale też w między innymi w języku niemieckim, francuskim, rosyjskim i hiszpańskim. Niezmiernie przydatna dla cudzoziemców może być też sekcja Rozmówki, w której poznają podstawowe słowa i zwroty, które pozwolą im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas wizyty naszym kraju. Zagraniczni turyści znajdą tu rejestr ambasad i konsulatów mających swoje siedziby w regionie Małopolski.

Nasza lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego