Poradnik Google o tym, jak wybrać agencję SEO

Poradnik Google o tym, jak wybrać agencję SEO

Zobacz, jak rozpoznać dobrą agencję SEO na https://tinyurl.com/y5by42r6.

Kiedy posiadasz swój biznes i tworzysz dla niego stronę www, na pewno po czasie rozmyślasz o tym, jakie działania podjąć, żeby była ona widoczna pierwszej stronie rezultatów wyszukiwania. To oczywiste wszak, że w dzisiejszych czasach obecność w sieci jest jednym z podłoży sukcesu, ponieważ to właśnie tu gros klientów po raz pierwszy przeczyta o twojej działalności. Jak wobec tego znaleźć rzetelną agencję SEO? Zalecamy kierować się podpowiedziami specjalistów.

Jak wybrać solidną agencję SEO? Google opublikowało o tym instruktaż

Nie można zaprzeczyć, iż cała branża usług SEO, a więc działań, których celem jest optymalizacja stron www pod kątem wyszukiwarek, powstała i nieprzerwanie rozwija się zasadniczo tylko za sprawą Google. Mimo pojawienia się licznych alternatyw, jak między innymi DuckDuckGo, Bing lub Rambler, nadal kluczowe są pozycje wypracowane w wyszukiwarce potentata z Mountain View. Każdy więc, kto pragnie zaistnieć w sieci, powinien pracować na swoje miejsce na pierwszej stronie w Google. W przypadku branż, w których konkurencja jest mocna, zwykle jest to nierealne bez konsultacji z ekspertami z firmy SEO. Google zdecydowało się pomóc osobom, dla których koncepcja SEO jest czymś nowym, i nakręciło krótki instruktaż, jak znaleźć solidną firmę SEO.

Najistotniejsze cechy dobrej firmy SEO

Maile Ohye, pracownica, Google z ponad dziesięcioletnim stażem, klarownie naświetla, jak zatrudnić rzetelną agencję SEO, wymieniając wśród podstawowych cech między innymi:

  • rozpoczęcie pozycjonowania i optymalizacji od dokładnego audytu strony,
  • zdolność estymacji czasu oraz budżetu niezbędnego do wykonania zakładanych działań,
  • zagwarantowanie witrynie opieki technicznej oraz praca nad poprawą jej użyteczności,
  • przejrzystość odnośnie prowadzonych działań, np. poprzez permanentny dostęp do statystyk strony i cykliczne raporty,
  • zagwarantowanie witrynie wsparcia technicznego i praca nad poprawą jej użyteczności,
  • zadbanie o ogólną widoczność strony internetowej, a nie tylko pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania na wybrane frazy.

Pracownica firmy Google wskazuje również, iż rzetelna agencja SEO w żadnym wypadku nie obieca znakomitych rezultatów z dnia na dzień, gdyż optymalizacja strony www jest procedurą długofalowym, nieraz dającą wymierne efekty zwykle po paru miesiącach działań.