Zaatakowano Twoją stronę na WordPressie? Zleć usuwanie malware

Zaatakowano Twoją stronę na WordPressie? Zleć usuwanie malware

Poznaj więcej szczegółów o usuwaniu malware WordPress na wpmagus.pl.

WordPress stał się w ciągu ostatnich kilku lat tak popularnym CMS-em, iż liczbę sklepów oraz stron działających z jego zastosowaniem liczy się aktualnie w setkach milionów. Powszechność stosowania tego systemu zarządzania treścią sprawia, że strony tworzone na WordPressie są atrakcyjnym celem ataków hakerskich. W przypadku zainfekowania strony wirusem, nieodzowne będzie czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Komu powierzyć usuwanie usuwanie malware ze strony internetowej?

Logowanie na stronę jest zablokowane? Treści zostały zmienione bez Twojej ingerencji? Na witrynie pojawiły się przekierowania do nieznanych Ci portali? A może witryna internetowa rozsyła wiadomości-śmieci? To raptem parę z częstych oznak wskazujących na zawirusowaną stronę. W takich przypadkach wymagane jest szybkie działanie w celu znalezienia źródła infekcji i przywrócenia strony do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania albo po atakach cyberprzestępców powinno się zlecić profesjonalistom od tego rodzaju działań, bowiem naprawa zawirusowanego WordPressa na ogół przekracza wiedzę osób, które każdego dnia parają się wyłącznie projektowaniem stron i sklepów internetowych na tym systemie zarządzania treścią.

Jak przebiega czyszczenie zainfekowanego WordPressa?

Eksperci zajmujący się usuwaniem infekcji ze stron tworzonych na WordPressie w obrębie swoich działań naprawczych wykonują szczegółowe sprawdzenie baz danych i plików strony. Analizują kod użytych na stronie wtyczek oraz motywów, jak również pliki wp-config i htaccess. Podczas naprawy zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie konieczne zabezpieczenia, które zminimalizują niebezpieczeństwo kolejnych infekcji. Jeżeli długotrwałe zawirusowanie było powodem włączenia strony do wykazu wykluczeń (m.in. w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z WordPressa specjaliści mogą podjąć też wymagane czynności w celu wykreślenia jej z tego typu “czarnych list”. Naprawa wszystkich następstw zawirusowania nie jest gwarancją, że analogiczna sytuacja nie zdarzy się za kilkanaście miesięcy, stąd kluczowe jest cykliczne uaktualnianie WordPressa i wykorzystywanych na stronie www wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]