Co i gdzie można leczyć falą uderzeniową?

Co i gdzie można leczyć falą uderzeniową?

Zajrzyj tu po więcej informacji o fala uderzeniowa aparat cena

Fala uderzeniowa to nowatorska terapia pomagająca wyleczyć schorzenia różnego rodzaju. Jak jest stosowana i czemu warto się na nią zdecydować?

Gdzie stosowany jest aparat do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest często używana w ortopedii, kosmetologii, rehabilitacji, medycynie sportowej oraz wielu innych dziedzinach. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi przenika kilka centymetrów w głąb organizmu i oddziałuje bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa jest bezpieczna dla sąsiadujących tkanek i wykazuje się wysoką skutecznością w walce z rozmaitymi schorzeniami. Współczesne urządzenia do fali uderzeniowej niezmiernie precyzyjnie aplikują impulsy, co zapewnia wyjątkowo dobre efekty. Aparaty do fali uderzeniowej sprawdzą się m.in. w terapii chorób powiązanych z narządami ruchu, jak bóle w okolicy bioder tzw. łokieć tenisisty, zapalenie ścięgien czy ostroga piętowa. Aparat do fali uderzeniowej może być wykorzystywany w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), a także przez kosmetologów oraz rehabilitantów.

Aparat do fali uderzeniowej – jak pracuje?

Dostępne na rynku urządzenia stosujące falę uderzeniową są zaopatrzone w dwa odrębne kanały oraz aplikatory, co umożliwia zastosowanie leczenia u dwóch pacjentów w tym samym czasie. Nowoczesny sprzęt emituje falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych) i falę radialną (ogólnego zastosowania). Impulsy emitowane do tkanek nieinwazyjnie pobudzają zakończenia nerwowe oraz błony komórkowe, co umożliwia zmniejszenie sygnałów bólowych u pacjentów skarżących się na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową jest skuteczna w przypadku 4 na 5 pacjentów.

Nasza lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]