Dbasz o swoje zdrowie? Czas pomyśleć o oczyszczaczu powietrza!

Dbasz o swoje zdrowie? Czas pomyśleć o oczyszczaczu powietrza!

Problem zanieczyszczenia powietrza dotarł już do świadomości przeciętnego Polaka i sporadycznie jest umniejszany. Obywatela Polski zauważyli, iż czystość powietrza, którym codziennie oddychamy, silnie oddziałuje na nasz stan fizyczny. Dopóki nie będą wdrożone skuteczne rozwiązania, każdy jest zmuszony zadbać o swoje zdrowie, np. poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – rozwiązanie pomocne mieszkańcom metropolii

Im bardziej rozwinięty region, tym bardziej prawdopodobna groźba obecności dużego stężenia PM2,5 i PM10, czyli tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój szeregu chorób płuc narażeni są w szczególności mieszkańcy większych aglomeracji miejskich oraz terenów w pobliżu zakładów przemysłowych emitujących do atmosfery spore ilości pyłów zawieszonych. Cykliczne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pomoże w dużym stopniu zmniejszyć szkodliwy wpływ pyłów na zdrowie. I nie jest to w tym momencie coś nowego na rodzimym rynku – oczyszczacze powietrza wielu uznanych producentów, jak np. AirFree, Meaco czy Wood’s, od lat znajdują się w ofercie polskich sklepów. Co kluczowe, poza filtrowaniem z powietrza cząsteczek pyłu, często posiadają one też inne wartościowe funkcje.

Rodzaje i rola oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza występują w różnych rozmiarach, dlatego łatwo dobierzemy sprzęt najlepsze do określonej objętości pokoju. Oczyszczacze są niezbyt ciężkie, toteż bez ograniczeń można przesunąć je pomiędzy pokojami. Oprócz usuwania z powietrza pyłów PM2.5 i PM10, wychwytują one dodatkowo drobnoustroje oraz grzyby, które mogą wywoływać liczne reakcje uczuleniowe czy też choroby, a także szkodliwy formaldehyd. Dużo oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje oraz nawilża powietrze, co tworzy w mieszkaniu rześką atmosferę, a jednocześnie zapewnia spokojniejszy sen. Część urządzeń ma również sensory ostrzegające o obecności CO2. Nabycie oczyszczacza powietrza rekomenduje się w szczególności osobom podatnym na alergie.