Dlaczego warto posiadać oczyszczacz powietrza?

Dlaczego warto posiadać oczyszczacz powietrza?

Społeczeństwo pomału przekonuje się, jakże ważne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu wszelkiego typu zanieczyszczenia przemysłowe i alergeny: kurz, spaliny pojazdów, pyłki kwiatów, sadzę czy wirusy i mikroorganizmy. Jak zatem przeprowadzić oczyszczanie powietrza w biurze czy domu?

Jak duża jest skuteczność oczyszczacza powietrza?

Aktualnie najlepszym rozwiązaniem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i kurzami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza ocenia się określając najmniejszą wielkość cząstki zanieczyszczenia, która zostanie zatrzymana w ich filtrze. Oczyszczacze o najwyższej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, wychwytują praktycznie 100% cząsteczek o wielkości 0,3 mikrometra. Jednak oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem może stać się znacznie skuteczniejsze.

Oczyszczacz powietrza Airdog – atuty

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która zapewnia wysoki stopień filtracji. Wychwytują one nawet cząstki o rozmiarze 0,0145 mikronów, co eliminuje dym tytoniowy, sadzę czy pyły zawieszone PM10 oraz PM2.5. Model Airdog X5 efektywnie i ekspresowo eliminuje także wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone badania. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, która przyczynia się do zmniejszenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma potrzeby okresowej wymiany jednorazowych, wytwarzanych z papieru filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, a jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza pracują cicho, są proste w użyciu i energooszczędne.