Jak działa aparat do magnetoterapii?

Jak działa aparat do magnetoterapii?

Więcej informacji o magnetoterapie aparat.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii koncentrującym się na oddziaływaniu pola magnetycznego o względnie niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców oraz indukcji w granicach 0,1-10 megatesli. Metodzie tej przypisuje się różne oddziaływanie, jednakże wielu jej właściwości nie udało się dotąd potwierdzić w badaniach klinicznych. Absolutną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o przyspieszenie regeneracji tkanek i działanie przeciwbólowe przy zabiegach ortopedycznych, takich jak artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia likwiduje także obrzęki, poprawia krążenie, pomaga w stanach zapalnych i zmniejsza ilość wolnych rodników.

Jak działa sprzęt do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o danej częstotliwości i indukcji, które w następnej kolejności jest przekazywane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do leczonych części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii umożliwiają użycie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać większą ilość zabiegów i znacznie usprawnia pracę placówek medycznych.

Gdzie stosuje się aparaty do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii to ważny element wyposażenia klinik fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Z uwagi na pokaźne gabaryty i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, najczęściej jest to urządzenie stacjonarne, rzadko stosowane przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Warto jednak zaznaczyć, iż w sprzedaży znajdziemy także modele przenośne, bardzo dobrze nadające się do pracy z chorymi w miejscu ich zamieszkania. Aparaty te posiadają aplikatory w formie dysków lub pasów.

Nasza lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]