Lasery wysokoenergetyczne – dla medycyny sportowej i estetycznej

Lasery wysokoenergetyczne – dla medycyny sportowej i estetycznej

Zobacz, gdzie kupić laser wysokoenergetyczny.

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika stosująca silnie zogniskowaną wiązkę światła podczerwonego. Po przyłożeniu do skóry chorego specjalnej sondy podłączonej do aparatu, przedostaje się ona wgłąb tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To skutkuje zmniejszeniem odczuwania bólu, a także przyczynia do usprawnienia krążenia, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, że ta technika leczenia znajduje szerokie zastosowanie.

Laser wysokoenergetyczny – zastosowanie

Laser wysokoenergetyczny można zastosować do leczenia prawie wszystkich części ciała. Częstokroć jest używany przez personel opiekujący się zawodowymi sportowcami – bardzo dobrze sprawdza się jako środek redukujący dolegliwości bólowe po treningach oraz leczący następstwa kontuzji takich jak: achillodynia, stłuczenia czy naderwania wiązadeł. Poza medycyną sportową, lasery wysokoenergetyczne są także używane m.in. w leczeniu rwy kulszowej, haluksów, dyskopatii szyjnej oraz różnego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być też pomocny w gabinetach dermatologicznych, kosmetycznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – aparat

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są emitowane przez specjalne aparaty. Do tego typu urządzeń podłącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mają różną budowę i, w rezultacie tego, odmienny sposób emisji lasera. Rozróżnia się m.in. sondy prysznicowe, punktowe, a także skanerowe emitujące światło ze spektrum czerwonego lub podczerwień.

Nasza lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]