Maszyna do drenażu limfatycznego – aparat symulujący pracę masażysty

Maszyna do drenażu limfatycznego – aparat symulujący pracę masażysty

Zamów aparat do drenażu limfatycznego na https://carepump.pl.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego rolą jest poprawienie obiegu chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracowano w Danii w latach 30-tych XX wieku – to najrozmaitsze chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy czerpiące oraz obrotowe, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dopasowuje za każdym razem do punktu ucisku, jak i stanu zdrowia pacjenta.

Urządzenie do presoterapii – na obrzęki i nie tylko

W ostatnich latach fizjoterapeuci często używają urządzenia do presoterapii symulujące masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt to specjalne rękawy podzielone na komory, które zakłada się na obrzękłe kończyny górne albo dolne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne przegrody mankiet uciska kończynę, stymulując tym samym cyrkulację limfy. Jest dużo powodów do wypróbowania presoterapii. To między innymi obrzęki oraz zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki będące wynikiem urazów bądź obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy lub mastektomii). Korzysta się z niego też w medycynie estetycznej – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania bądź jako pomoc w niwelowaniu “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest również na co dzień wykorzystywana wśród zawodowych sportowców, przede wszystkim jako etap regeneracji powysiłkowej.

CarePump – domowe urządzenia do masażu uciskowego

Dużo opcji wykorzystania urządzeń do presoterapii przyczyniło się pozytywnie do ulepszenia tych aparatów. W dzisiejszych czasach osoby często korzystające z tej metody terapii mogą wykonać zabieg w we własnym mieszkaniu, za sprawą nowoczesnych urządzeń Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Aparaty do presoterapii do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry zbliżone do sprzętu używanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza ilość komór mieszczących się w rękawach – więcej przedziałów to skuteczniejszy drenaż. Maszyny CarePump są dość lekkie i nie zabierają wiele miejsca, zatem bez przeszkód można zabrać je w podróż, np. na turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być obowiązkowo uzgodnione z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym samemu, ponieważ istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego masażu (to np. niewydolność serca bądź choroby wirusowe oraz bakteryjne, które warto wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]