Najlepsze metody wybielania zębów

Najlepsze metody wybielania zębów

Mocne i perłowe zęby to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Niestety mnóstwo czynników zewnętrznych atakuje nasze szkliwo i sprawia, że staje się ono żółte. Nie zawsze pasty wybielające zapewniają dobre efekty. Jak odzyskać nieskazitelny uśmiech? Jakie metody wybielania są najskuteczniejsze?

Wybielanie zębów – lampa czy paski?

Szczotkowanie zębów po wszystkich spożywanych produktach pomaga zachować mocne szkliwo, ale nie zawsze chroni przed nieestetycznym wyglądem. Kwasy i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają wyglądać estetycznie. Domowe sposoby wybielające (paski, żele, soda oczyszczona), dają krótkotrwałe efekty. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są obecnie najchętniej wybierane? Lekarze szczególnie rekomendują wybielanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje świetne rezultaty już po trzech zabiegach. Zabieg nie boli i jest bezpieczny dla jamy ustnej.

Wybielanie zębów metodą BEYOND

Jak wygląda wybielanie zębów metodą BEYOND? Najpierw trzeba zobaczyć czy w jamie ustnej nie ma ubytków. Potem przy pomocy specjalnego szablonu określa się kolor zębów przed zabiegiem. Po wykonaniu początkowych czynności, lekarz przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na wybrany ząb lub całość uzębienia. Istotny jest także dobór właściwego PH żelu. Środek aktywowany jest przez światło lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny skutecznie redukując przebarwienia. Metoda BEYOND rozjaśnia zęby nawet o czternaście odcieni, efekty są więc spektakularne i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez przynajmniej kilka dni. Świetne rezultaty daje również wybielanie zębów za pomocą szyn wybielających.